Якщо диплом з’їла «свинособака». Пояснюємо, як відновити документ про вищу освіту

Відновити втрачений диплом можна у вигляді дублікату. Для цього необхідно особисто або через довірену особу подати заяву до вишу, який видав документ. Якщо вуз реорганізували, звернутися до його правонаступника. У випадку, якщо ліцензію вишу анульовали або він залишився в окупації, то заяву треба подавати до МОН. Міністерство в свою чергу визначить заклад, який видасть дублікат. 

Що має бути в письмовій заяві, роз’яснює МОН:

– ПІБ, дата народження;

– серія та номер документа, що посвідчує особу і громадянство;

– місце проживання, телефон;

– найменування ЗВО та дата його закінчення;

– назва документа, дублікат якого замовляється;

– причина замовлення дубліката;

– інші відомості, які вважаєте важливими;

– згоду на обробку персональних даних.

Заяви до МОН подаються на адресу 01135, м. Київ, пр. Перемоги, 10 або на скриньку ez@mon.gov.ua

У дублікат внесуть дані з Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Але там міститься інформація про документи з 2000 року. 

У реєстрі також відсутні дані про випускників військових закладів вищої освіти. Тому у цьому випадку треба звертатися безпосередньо до цих закладів або ж до державних органів, яким підпорядковуються військові заклади. 

Якщо даних у Базі немає, виш може видати дублікат на основі власних архівів. 

Якщо архіви не збереглися або виш знаходиться на непідконтрольній території, то треба йти до суду, аби встановити факт отримання вищої освіти. Для цього знадобляться будь-які свідчення: копії документа про вишу освіту або записи у трудовій книжці тощо. Після цього вже можна звертатися до МОН з заявою та копією рішення суду. Міністерство розгляне документи та визначить вуз, який видасть дублікат диплома. 

June 17, 2022

Пошукаємо?