З середини й до кінця весни будуть вирішальні бої, – Буданов

Про зміну планів кремля, нову тактику на полі бою та переломний момент у війні голова ГУР Кирило Буданов розповів в інтерв’ю виданню Forbes. СВОЇ зібрали основні тези. 

Про російський наступ і мобілізацію

Великий наступ росії вже триває, але не всі його помічають. Стратегічне завдання: до 31 березня вийти на адмінкордони Донецької і Луганської областей.

«Відчуваєте різницю: взяти Київ за три дні та вийти колись на якісь кордони», – каже Буданов.

Під час першої хвилі мобілізації до лав зс рф набрали 316 тисяч військовослужбовців. 90% з них одразу кинули на фронт.

Нині в рф триває прихована мобілізація ще 500 тисяч осіб.

«Автоматів вистачить на будь-яку кількість, бронемашин не вистачає і зараз, але це їм абсолютно не заважає. Зараз багато підрозділів, що формуються з нуля, йдуть без техніки, на Уралах і Камазах. У них у штаті вже немає БМП, БТРів. Техніка вся знімається з довгострокового зберігання, вони зняли вже більше 60%, залишилося близько 35%, яку можна швидко відновити. Виробництво одиничне, і воно не покриває потреб», – підкреслив Буданов.

Про Бахмут

Утримання Бахмута дозволяє стримувати росіян в тому районі та завдавати їм «катастрофічних втрат».

Про снарядний голод

Росія перейшла у режим економії боєприпасів. Зараз їм більш-менш вистачає снарядів лише в Бахмуті, біля Вугледара і на Лиманському напрямку.

Українська розвідка не має підтверджень щодо поставок до росії боєприпасів з Північної Кореї, а от з Ірану вже завозилася пробна партія. Зараз росіяни намагаються завезти ще 20 тисяч снарядів, проте «це нічого порівняно з тими цифрами, які використовуються».

Дефіцит снарядів змушує військових переходити до іншої тактики з меншим використанням артилерії.

«У Бахмуті взагалі хвиля за хвилею просто йде піхота», – підкреслив Буданов.

росія виробляє за місяць 20-22 «Калібрів» та 15-20 ракет Х-101. Мікросхеми бере з ввезеної з Китаю електроніки (у 2022 році імпорт зріс у 6 разів).

«Це велика ганьба навіть для російської ідеології, тому що вони дійшли до того, що купують пральні машини, пилососи та розбирають на мікросхеми, які потім вставлятимуть у ракети», – пояснює Буданов.

Про пожежі та вибухи в росії

Сигналізаційна апаратура на залізних дорогах горить не просто так. Це відбувається щодня по кілька разів. Через це на різних магістралях постійно на 2-3 години, інколи на 5-6 годин, призупиняється рух.

Про закінчення війни

З середини й до кінця весни будуть вирішальні бої. Настане переломний момент у війні.

Якщо використовувати футбольну аналогію, зараз рахунок 1:1 і 70-а хвилина матчу.

Кирило Буданов також назвав три найбільші поразки і перемоги України:

«Я буду казати субʼєктивно. Перша найбільша поразка – тимчасова поразка України в районі Сєвєродонецька. Друга – перший період війни, коли була проламана лінія в районі Волновахи. І третя, це буде загальна відповідь, це те, що ми допустили у 2014 році тимчасову окупацію Донецької та Луганської областей, автономної республіки Крим. Ось три найбільші наші поразки, але вони всі виправлені. 

Перемоги, це відкидання ворога з Київського напрямку, це дії на Харківському напрямку та повернення контролю над містом Херсон». 

Вихід на кордони 1991 року може не означати кінця війни. Україні потрібна принаймні 40 км демілітаризована зона навколо кордону.

 

February 22, 2023

Пошукаємо?