За перші півроку менше 40% дітей пройшли вакцинацію. Як батькам надолужити пропущені щеплення?

Аби уникнути спалахів небезпечних хвороб, таких як кір, наприклад, рівень вакцинації має складати 95%. За прогнозами через війну до кінця року щеплення отримають не більше 60% українських дітей. Цього недостатньо для формування колективного імунітету. Вже сьогодні в Україні зафіксовано спалах поліомієліту. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ. 

Згідно з національним календарем профілактичних щеплень, з усіх дітей до 1 року отримали свої дози щеплення лише:

  • 29,7% проти туберкульозу;
  • 23,1% проти вірусного гепатиту В;
  • 33,9% проти дифтерії, правця та кашлюку;
  • 36,4% проти хіб-інфекції;
  • 33,3% проти поліомієліту.

Через активні бойові дії не враховували дані з Луганської та Донецької областей, часткова інформація надійшла з Херсонської, Харківської та Запорізької. 

В Україні Календар щеплень передбачає обов’язкову вакцинацію проти десяти захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюку, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту. Вакцини безоплатні.

Що робити, якщо пропустили щеплення?

Батьки мають звернутися до свого педіатра або сімейного лікаря та спланувати візит. Для внутрішньо переміщених осіб не потрібно укладати нову декларацію з лікарем. Достатньо просто прийти до медзакладу. Вакцинацію зроблять безоплатно, а дані про щеплення одразу внесуть у єдину електронну систему охорони здоров’я. За бажанням, батьки можуть узяти довідку про зроблене щеплення.

August 5, 2022

Пошукаємо?