Зламані пункти незламності: у Кривому Розі не готові до масового блекауту, що вже тимчасово наступив

22 листопада президент України Володимир Зеленський заявив про створення чотирьох тисяч пунктів незламності по всій країні на випадок масштабного блекауту. А вже наступного дня росія довела необхідність такої ініціативи — по Україні випустили десятки ракет. В багатьох громадян зникло світло і зв’язок.

Наразі відомо, що світла точно немає в обласних центрах та областях: Київ, Харків, Дніпро, Львів, Одеса, Миколаїв, Суми, Черкаси, Хмельницький, Житомирщина, Волинь, Вінниця. Попередньо, в Укренерго повідомили, що аварійні відключення триватимуть близько доби.

СВОЇ завітали до пунктів незламності Кривого Рогу та виявили, що більшість з них не готові до прийому постраждалих від блеауту.

Загалом на мапі було вказано 5 пунктів незламності:

  • Тернівський район: гімназія №55 (вул. Сергія Колачевського, 108А)
  • Покровський район: школа-інтернат №4 (вул. Ватутіна, 41А)
  • Саксаганський район: гімназія №14 (вул. Володимира Великого, 34Б)
  • Металургійний: школа №15 (вул. Криворіжсталі, 40)
  • Центрально-Міський: школа №20 (вул. Чкалова, 1ж)

Єдиний обладнаний пункт — у Центрально-Міському районі в школі №20. Тут набрана воду, є місця для підзарядки гаджетів, обладнано вмивальник та вбиральню. Загалом є де перепочити, сховатися від обстрілів та забезпечити себе зв’язком.

Далі ситуація набагато гірше. В Металургійному районі побачити пункт незламності на власні очі неможливо. Керівники школи №15, де має бути розташовано енергетичну оазу, каже, що наразі тут живуть переселенці. Окрім того, ніяких вказівок про доступу для всіх вони не отримували. Передбачено пункт незламності лише на крайній випадок — в разі блекауту. Хто ж знав, що наступить він одразу за декілька годин після зйомки.

Директорка школи—інтернату №4 у Покровському районі заявила, що про аніякий пункт незламності вона не знає. Відповідне розпорядження вона не отримувала, приміщення не готувала.

У Саксаганському районі почали підготовку до створення пункту незламності. До гімназії №14 привезли генератор. Коли СВОЇ навідалися туди ввечері, у школі все ще не було світла, а людей всередину запустити відмовилися працівники закладу.

У Тернівському районі також лише готують енергетичну оазу, але до фінішу ще далеко. Наразі створено укриття, також буде кімната для обігріву.

 

November 23, 2022

Пошукаємо?