Звільнення Київщини і Чернігівщини: річниця першого великого успіху ЗСУ

2 квітня 2022 року Міноборони повідомило про звільнення Київської та Чернігівської області від російських загарбників. Наші захисники відбили ворожий напад на столицю та Чернігів, вибили окупантів з Бородянки, Бучі, Ірпеня, Гостомеля, Мощуна та інших міст. 

Битва за Київ – одна з ключових у ході широкомасштабного вторгнення. Російські сили наступали з північно-західного напрямку, з боку Чорнобильської зони та білорусі. Бої з диверсійно-розвідувальними групами точилися на обох берегах Дніпра. З дрг боролися і в самій столиці, тоді як російська регулярна армія обламали зуби об оборону передмістя (зокрема, через підрив українськими силами дамби на річці Ірпінь) та була змушена відступити. 1 квітня вже тривала зачистка населених пунктів від залишків російських угруповань.

За даними КМДА, за перші 40 днів вторгнення в столиці загинули 89 мирних мешканців, серед них 4 дитини, поранені 398 осіб, серед них – 20 дітей. Були пошкоджені понад 700 будівель.

Після деокупації Київщини було виявлено понад 1400 тіл загиблих українців, із них 37 дітей. Більшість вбиті зі стрілецької зброї або померли від мінно-вибухових травм. Поліція продовжує шукати 280 зниклих людей.

Найбільша кількість загиблих зареєстрована у Бучі – 458 осіб. Тіла українців знаходити у садах, квартирах, підвалах, вздовж доріг, лісах, індивідуальних та колективних могилах. Зокрема, тіла зі зв’язаними за спиною руками, слідами тортур та каліцтв. Росіяни облаштували камеру тортур у літньому таборі. В одному селі Бучанського району виявили 18 понівечених тіл чоловіків, жінок та дітей — із відрізаними вухами, із вирваними зубами.

Бої за Чернігів почалися з першого дня повномасштабного вторгнення і росіянам не вдалося його захопити. Щодня область піддавалася масованим обстрілам з боку російської армії, а сам Чернігів – виявився зруйнований на 70%. Від бомбардувань загинуло 47 людей.

В окупованому Ягідному ворог зігнав 368 мешканців у підвал школи, де тримав у заручниках в нелюдських умовах протягом місяця. Серед них 69 дітей, у тому числі немовлята. Людям доводилося спати сидячи, не вистачало їжі та кисню. За підрахунками, на одну людину була половина квадратного метра підвалу. У цьому концтаборі померло 11 українців.

Світла пам’ять усім жертвам російського терору. Героїчна оборона Києва і Чернігова та звільнення цих областей показали не лише нашому народу, але й усьому світу, що Україна може перемогти в цій війні.

April 2, 2023

Пошукаємо?