Дипломатичний фронт: Подоляк розповів, що має містити мирний договір між Україною і росією

Радник Офісу Президента Михайло Подоляк у інтервью російському виданню Коммерсантъ розповів про хід переговорів української та російської сторони.

За його словами, майбутній договір має бути багатокомпонентним.

«Він повинен включати кілька позицій. Насамперед позиції, що стосуються припинення власне війни як такої. Другий пункт – процедура, швидкість за тимчасовими параметрами виходу російських військ із території України. Третя частина – це мирна угода. Яким чином світ буде гарантовано. І тут повертаємося до ключового моменту, навколо якого все й будується, гарантії безпеки Україні, щоб подібні ситуації не повторювалися», — заявив Подоляк.

За його словами, у рамках переговорів обговорюється і четвертий компонент. «Це, звичайно, обговорення масштабних інфраструктурних руйнувань, які є по всій країні. У нас же, на жаль, незважаючи на всі заяви про те, що удари завдаються лише по військовій інфраструктурі, удари завдавалися дуже часто і останнім часом особливо інтенсивно, по цивільній інфраструктурі. Вона суттєво зруйнована, особливо у прикордонних областях, у частині центральних областей. Відповідно, мають бути чітко прописані компенсаторні механізми: за рахунок чого та за рахунок якого бюджету все це відновлюватиметься. Це, вибачте, суми у мільярдах доларів, якщо беремо попередню оцінку», — підкреслив Подоляк.

Подоляк вважає, що на переговорах із росією сторони підходять до компромісу. На його думку, російська сторона вже більш адекватно дивиться на ситуацію, що склалася.

За словами радника ОП, у документі має бути неможливість повторення військових дій проти України.

«У нас є всі пропозиції, які так чи інакше захищають ці інтереси, виводять Україну з-під удару з погляду того, щоб не повторилися подібні ситуації, виводять Україну у компенсаторні якісь історії у правильному розумінні. І ще раз наголошую: російська сторона набагато адекватніше вже дивиться. Але ще якийсь час має пройти, щоб вони загалом на 100% розуміли ту ситуацію, в яку потрапила саме Росія, а не Україна», – пояснив Подоляк.

За його словами, питання так званої денацифікації більше не обговорюється.

«Первинно російська делегація виходила з помилкового посилу про те, що у нас є якісь героїзації фашизму, нацизму і так далі. У нас же, як виявилося, і для них це було дивно, є ціла низка європейських законів, де прописані повноцінні заборони та засудження всіх проявів нацизму та фашизму. Безглуздо виставляти як претензію країні щось, що у нас уже врегульовано на законодавчому рівні в повному обсязі згідно з європейськими хартіями», – сказав радник ОП.

На думку Подоляка, ще день-два і всі моменти будуть окреслені чіткіше.

Щодо демілітаризації, він сказав, що «йде стандартне обговорення питань про те, як гарантуватиме собі Україна безпеку, у тому числі своїми збройними силами, у майбутньому».

Подоляк запевнив, що це абсолютно проукраїнське питання: «Ми хочемо мати повноцінну гарну армію, яка матиме захисний оборонний потенціал».

Подоляк відзначив, четвертий раунд переговорів відбудеться тоді, коли будуть напрацьовані юридичні формати.

«Щойно буде напрацьовано взаємні зустрічні вже юридичні формати, буде призначено зустріч — четвертий раунд переговорів. Це можливо завтра, післязавтра. Виходити далі і просто проводити розмови вже, мабуть, не треба. Ми обговорили всі питання, ми зараз ці питання намагаємось запакувати у якісь юридичні формати», — підкреслив радник ОП.

Також прессекретар кремля пєсков повідомив, що не виключає прямих переговорів між путіним та Зеленським.

13 марта, 2022

Пошукаємо?