19 день війни: ворог не може взяти Маріуполь та оточити Київ, ЗСУ нищать логістику окупантів

ЗСУ знищує логістику ворога, окупанти провалили наступ та намагаються закріпитися на зайнятих рубежах. Про ситуацію на усіх фронтах війни станом на 14 березня повідомляє Генштаб ЗСУ.

Розпочався 19 день протистояння України російському війську. Повітряні Сили вразили 4 ворожі літаки, 3 вертольоти та безпілотники.

Окупанти все частіше роблять вогневі позиції в цивільних об’єктах, навіть розміщують озброєння у церквах.

Генштаб повідомляє, що росіяни часто відмовляються виконувати накази командування. А білоруські спецпризначенці брати участі у війні з Україною не будуть, про це заявив один з високопосадовців сил спецоперацій Білорусі.

Фіксуються випадки масової відмови російських військовослужбовців від “відряджень в Україну” для участі в бойових діях, незважаючи на обіцянки щодо надання статусу “ветерана війни”, додаткових добових виплат та підвищеного посадового окладу.

Нехтуючи нормами Міжнародного гуманітарного права, російські окупанти продовжують знищення об’єктів військової та цивільної інфраструктури. 13 березня було завдано ракетних ударів по об’єктах в населених пунктах Умань, Івано-Франківськ, Старичі із застосуванням літаків стратегічної авіації. Крім того, продовжуються пуски ОТКР “Іскандер” з території Білорусі.

14 березня удари нанесли по багатоповерхівці в Оболонському районі Києва, телевежі у Рівному, селищам і містечкам Миколаївської та Житомирської областей, продовжилося бомбардування Харкова та Маріуполя.

На Волинському напрямку білоруські ЗС проводять демонстраційні дії вздовж державного кордону України.

На Поліському напрямку підрозділи окупаційних військ проводили заходи з відновлення боєздатності та перегрупування військ. Противник активно веде розвідку.

На Сіверському напрямку ворог зосередився на перегрупуванні, поповненні запасів, підготовці до відновлення наступу у напрямку Броварів.

На Слобожанському напрямку противник намагається закріпитися на досягнутих рубежах, здійснює перегрупування військ та здійснює спроби відновити наступальні дії на міста Харків і Суми.

На Ізюмському напрямку внаслідок активних наступальних дій українських захисників противник зазнав втрат в районі населених пунктів Топольське, Шпаківка, Донецьке та відступив.

На Донецькому та Таврійському напрямках ворожі підрозділи намагаються вести наступ на Сєвєродонецьк.

Безуспішними залишаються спроби захопити Маріуполь.

На Південнобузькому напрямку противник намагається вести рейдові дії та закріпитися на досягнутих рубежах. Продовжуються обстріли населених пунктів Миколаївської області — Снігурівку та Первомайське.

У Кривому Розі та області була загроза удару з повітря. Станом на вечір 13 березня ЗСУ стримує ворога на віддалених підступах, від 17 до 25 км від Інгульця й ще більше з боку Зеленодольськ-Апостолове. На територію нашої області, Криворізького району противника не допущено.

Міжнародна реакція

ЗМІ повідомляють, що росія попрохала Китай про воєнну допомогу.

У рф заблокували Instagram.

З 14 березня у цій країні також зачиняються усі ресторани McDonald’s.

Джо Байден заявив, що Америка не має намірів надавати Україні літаки чи системи ППО.

Російська православна церква в Амстердамі оголосила про розрив із московським патріархатом.

Президент Франції Емануель Макрон та Президент США Джо Байден домовилися посилити санкції проти Росії, підтримати Україну та спільно вжити всіх корисних ініціатив для припинення бойових дій.

14 марта, 2022

Пошукаємо?