84 день війни: окупанти наступають на Донбасі, обстрілюють Дніпро, а місцями перейшли на утримання позицій

У Донецькій та Луганській областях, а також Слов’янському напрямку російські війська чинять вогненний вплив уздовж всієї лінії зіткнення. Ворог продовжує наступ на Лиманському, Сєвєродонецькому, Бахмутському, Авдіївському та Курахівському напрямках.

На Слов’янському напрямку ворог наступає на населений пункт Довгенька. Для підтримки розгорнув підрозділи реактивної та ствольної артилерії. Агресор переміщає з території Росії озброєння та військову техніку для поповнення втрат.

На Лиманском напрямі противник наступав для встановлення повного контролю над населеним пунктом Дробишево і блокування Лимана з півночі. На Бахмутському та Сєверодонецькому напрямках для авіаційної підтримки агресор зосередив у Луганській області до п’ятнадцяти гелікоптерів.

У Маріуполі основними зусиллями ворог блокує «Азовсталь». Продовжує завдавати артилерійських та авіаційних ударів.

Генштаб заявляє, що у інших напрямах противник основні зусилля зосереджує на утриманні рубежів, веденні розвідки, інженерному устаткуванні позицій, поповненні запасів, і навіть намагається поліпшити своє тактичне становище.

На Криворізькому напрямку росіяни проводили демонстративні дії для сковування українських військ. Окупанти вдосконалювали інженерне обладнання та поповнювали запаси.

Ворог продовжує артилерійські обстріли позицій українських військ та об’єктів цивільної інфраструктури на кордоні Чернігівської та Сумської областей.

На Харківському напрямку противник зосередився на утриманні позицій. Агресор обстрілює населені пункти Циркуни, Російські Тишки, Черкаські Тишки та Питомник.

На Новопавлівському та Запорізькому напрямках ворог посилює угруповання військ для проведення наступу на Пологи – Оріхів.

На Миколаївському напрямку російські війська розгорнули до десяти батарей реактивної та восьми ствольної артилерії.

Минулої доби ЗСУ вразили 15 повітряних цілей: 11 безпілотників і 4 крилаті ракети.

На Донецькому та Луганському напрямках за минулу добу відбито 12 атак ворога, знищено 3 танки, 3 артилерійські системи, 6 одиниць бойової броньованої техніки та 7 автомобілів противника.

Кривий Ріг

У Кривому Розі ніч минула із двома тривогами, але без обстрілу.
Окупанти атакували Дніпро. Одну ракету вдалося збити. Уламки пошкодили два приватні будинки, поранено жінку.

Ще однією ракетою росіяни зруйнували об’єкт транспортної інфраструктури

Міжнародна реакція

Президент Франції Еммануель Макрон підтвердив, що заявку України на членство в ЄС буде розглянуто на засіданні Євроради у червні.

За словами міністра транспорту Німеччини Фолькера Віссінга, компанія Deutsche Bahn розпочала перевезення зерна залізницею для підтримки експорту з України.

Регіональний директор з надзвичайних ситуацій ВООЗ Доріт Ніцан заявила, що через зруйновану систему водопостачання в Маріуполі можливе поширення інфекційних захворювань, зокрема холери.

Єврокомісія розробила стратегічний план для післявоєнного відновлення під назвою «Відбудувати Україну» на сотні мільярдів євро.

May 18, 2022

Пошукаємо?