Кабмін призупинить державне регулювання цін на бензин. Якою буде вартість палива?

Уряд поки що не регулюватиме ціни на бензин. Про це розповіла віце-прем’єр-міністр економіки Юлія Свиріденко. Це тимчасове рішення, щоб оператори змогли наситити ринок палива.

У кабміні очікують, що ціни не перевищать 58 грн на дизпаливо та 52 грн на бензин. Точну вартість АЗС встановлюватимуть самостійно, але проти учасників ринку, які зловживають ситуацією, будуть застосовані санкції. Які – міністр не уточнила.

Через війну Україна втратила 97% логістичних каналів постачання палива, а також Кременчуцький НПЗ, який задовольняв 50% попиту на дизель та 100% попиту на бензин, — заявила Свириденко. ЄС також був не готовий до такого попиту з боку України та блокади портів, через яку довелося змінити логістику постачання. Тепер ланцюжок виглядає так: паливо в країну поставляється залізницею та річковим транспортом через західний кордон.

Зазначимо, що у Кривому Розі ціни на бензин скачуть від 45 до 70 грн за літр. На самих заправках паливо або відсутнє, або відпускається за паливними картками чи талоном, ціни на які значно перевищують встановлені кабміном.

May 17, 2022

Пошукаємо?