Більшість українців підтримує вільне носіння зброї – результати опитування

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив про завершення опитування щодо вільного володіння зброєю. Думку громадян збирали у мобільному додатку Дія. За словами міністра, голосування стало наймасовішим за історію сервісу — участь взяли 1 726 452 українці.

59% громадян вважають, що всі українці, які відповідають вимогам закону, можуть мати пістолет та вільно носити його у громадських місцях.

22% проголосували за те, що пістолети категорично не мають бути в обігу серед мирного населення.

19% думаю, що володіти пістолетами можуть усі громадяни, які відповідають закону, але використати їх лише у тирах чи на стрільбищах. У такому разі носити зброю із собою заборонено.

Зазначимо, що СВОЇ також проводили опитування серед підписників у телеграм-каналі. Наші результати такі:

2400 осіб виступили проти легалізації носіння зброї.

1600 осіб за носіння зброї для самозахисту.

309 людей хочуть володіти пістолетом, щоб стріляти у тирі.

Нагадаємо, 23 лютого народні депутати підтримали у першому читанні законопроект №5708, який передбачає право на цивільну вогнепальну зброю. Документом пропонують визначити умови та порядок, за якими українці та юридичні особи можуть отримати документи на зброю, використання цивільної вогнепальної зброї для самозахисту, поняття зон, вільних від зброї, а також передбачити державний контроль у сфері обігу цивільної вогнепальної зброї.

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський зазначив, що опитування проводять за дорученням президента, оскільки думки українців щодо обігу вогнепальної зброї розходяться.

June 1, 2022

Пошукаємо?