Блекаут в Україні: чи був готовий до нього Кривий Ріг?

Вдень 23 листопада російські окупанти завдали масованого ракетного удару по 16 об’єктах енергетичної інфраструктури України. Внаслідок цього 10 людей загинули, 36 були поранені. У більшості регіонів країни наступив повний блекаут через руйнацію енергосистеми, зокрема і на Дніпропетровщині. Ми розказуємо, як «темні часи» переживає Кривий Ріг.

У Кривому Розі в усіх районах зникло світло приблизно о 15:00 23 листопада. Тоді ж не стало води, зв’язку та опалення. Одночасно перестав працювати електротранспорт. Тролейбуси встали посеред дороги, а з підземки довелося евакуювати людей.

За декілька тижнів до блекауту, Олександр Вілкул, який називає себе керівником військової адміністрації Кривого Рогу, анонсував відкриття пунктів обігріву у місті, в які були закуплені буржуйки та генератори, однак станом на 15:00 24 листопада жоден з них не працював. Окрім того, Олександр Вілкул заявляв, що для котелень і насосних станцій були придбані за бюджетні кошти потужні генератори, між тим, місто залишилося без тепла і водопостачання.

Скрін з Телеграм-канала Олександра Вілкула за 30.10.22

Місцева влада організувала підвіз води у семи районах Кривого Рогу. Дізнатися адреси люди могли лише з інтернету, адже зв’язку майже не було. У таких випадках зазвичай працюють машини з гучномовцями, однак кореспонденти СВОЇх жодної такої не зустріли на дорогах міста.

Напередодні масованого ракетного удару Президент Володимир Зеленський анонсував відкриття пунктів незламності по всій Україні. У них має бути світло від генераторів, вода, зв’язок, обігрівачі, гарячі напої.

Однак рейд журналістів СВОЇх показав: жоден із п’яти пунктів незламності, які мали облаштувати в школах Кривого Рогу не запрацював. За це безпосередньо несе відповідальність місцева влада. Деякі керівники навчальних закладів навіть не знали, що мають організувати таку локацію для криворіжців.

Врешті решт у нашому місті відкрили лише один пункт – у наметі ДСНС. В ньому можна перепочити, але генератори станом на 14:00 там ще не запустили.

Ось як виглядає пункт незламності на Окружній, 127

Для порівняння як виглядають пункти незламності в Одесі та Львові

На відміну від місцевої влади, бізнес у Кривому Розі виявився більш підготовленим до блекауту. Криворіжці могли підзарядити телефони в деяких відділеннях «Нової пошти», «Розетки», «Епіцентрі» та інших невеликих магазинах та кав’ярнях. Працювали навіть деякі ресторани, які встановили собі дизельні генератори.

Аби заправити автівку, треба було відстояти чергу. Однак в порівнянні з початком повномасштабної війни вони були менші. Працювали здебільшого великі автозаправки.

Зазначимо, що станом на 15:00 24 листопада енергосистему України поступово запустили. На Дніпропетровщині світло повернулося до об’єктів критичної інфраструктури та 20% побутових споживачів. У Кривому Розі мешканці повідомляли, що електроенергія з’явилася у районі Соцміста та частково по Володимира Великого.

І наостанок. У ГУР заявили: на підготовку до нового масованого ракетного удару росії треба тиждень. Сподіваємось, що цього часу вистачить місцевій владі Кривого Рогу, аби підготуватися до чергового блекауту краще.

November 24, 2022

Пошукаємо?