Довгинцівський відділ освіти планує придбати рибу у фігуранта кримінальної справи

16 березня Довгинцівський відділ освіти оголосив тендер на закупівлю 3,5 тонни хека без голови сухого замороження, очікуваною вартістю близько 548 тис. грн, що в перерахунку складає 156,6 грн за 1 кг. Про це повідомляє ГО «Криворізький центр розслідувань». 

Один з потенційних учасників, ТОВ «Спарта 2015» (Долинська, Кіровоградська обл.) звернулося до замовника щодо усунення, на його думку, дискримінаційних умов тендерної документації. Зокрема, просило виключити з переліку документів, що вимагаються від учасників «Затвердженого замовником графіку постачання продуктів харчування згідно додатку 7 до тендерної документації». На думку заявника вимоги, за таких умов, замовнику буде відомо інформацію про потенційних учасників процедури закупівлі ще до розкриття тендерних пропозицій учасників.

Ще один потенційний учасник, найменування якого не розголошується майданчиком закупівель в силу вимог Закону, звертався до замовника із запитанням до процедури проведення закупівлі  Зокрема, вимагав вилучити вимогу щодо подання документів, які підтверджують виконання аналогічних договорів за 2022рік або за 2023рік (яку вважав дискримінаційною) з тендерної документації. 

Рішенням замовника вимогу ТОВ «Спарта 2015» про усунення порушення було відхилено.

А щодо запитання невідомого потенційного учасника закупівлі, то відділ освіти, в обґрунтування необхідності включення спірних вимог до тендерної документації, посилався на «необхідність забезпечення харчування дітей в період воєнного стану» та потребу «впевнитись в спроможності постачальника забезпечити продуктами харчування заклади освіти».

У підсумку, згідно протоколу розкриття пропозицій, на тендер прийшов лише один учасник – ТОВ «Агроном-КР», яке запропонувало ціну близько 156 грн за 1 кг хека.

До прикладу, та ж «Спарта 2015» уклала у січні березні цього року договір з Криворізькою міською лікарнею №3 на закупівлю 3500 кг риби сухої заморозки (хек без голови та хвоста) за ціною 109,98 грн за 1 кг. 

Тобто, можемо підрахувати, що за вказаних цін, Довгинцівський відділ освіти гіпотетично міг би зекономити понад 161 тис. грн, а різниця між загальною вартістю, за нашими обчисленнями, могла скласти майже 30%. 

Схоже, ТОВ «Агроном-КР» можна назвати одним з основних постачальників харчових продуктів для навчальних закладів Кривого Рогу. А у 2022 році фірма зайнялася ще й продажем генераторів.

Читайте також: ТОВ «Агроном-КР» є фігурантом кримінальних проваджень через можливу закупівлю криворізькими освітянами генераторів за завищеними цінами.

Хоча ТОВ «Агроном-КР» засновано в липні 2018 року, можна припустити, що співпраця з криворізьким бюджетом у власника підприємства Вадима Момота почалась набагато раніше.

Виглядає так, що фірма, ймовірно, прийшла на заміну ТОВ «Аскент-КР», якою раніше керував Вадим Момот, після того, як дії цього криворізького постачальника та ще одного підприємства (ТОВ «ДК Автотрейд») за рішенням Запорізького територіального відділення АМКУ було визнано порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкуретних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів (тендерів).

Вищевказаним рішенням на ТОВ «Аскент-КР» накладено штраф на загальну суму 136 тис. грн, а пізніше, рішенням Господарського суду Дніпропетровської області з фірми було стягнуто як штраф у розмірі 136 тис. гривень, так і пеню у розмірі 136 тис. гривень, за прострочення сплати штрафу.

March 30, 2023

Пошукаємо?