Фірма з орбіти бізнесмена Мармера замінить вікна у школах Кривого Рогу

У школах Кривого Рогу планують замінити вікна – тендер виграла фірма «ВКФ Конкорд», яку пов’язують з родиною бізнесмена Михайла Мармера. Про це пише ГО «Криворізький центр розслідувань», посилаючись на Prozorro. 

Замовник послуги – департамент освіти і науки виконкому. У криворізькій гімназії №45 вікна замінять на суму 703,8 тис. грн. У закупівлі взяли участь три компанії. Найвигіднішу ціну запропонувала товка з Фастіва «Будкомплект» – 584,3 тис. грн. «Глорія-В» з Вінниці хотіла 687 тис. грн. А приватне підприємство «ВКФ Конкорд» вказало найвищу суму – 703,5 тис. грн.

Після проведення торгів замовник відхилив економічно найвигідніші пропозиції, мовляв, виконані не всі умови і надані не всі документи. ТОВ «Будкомплект» звернулося з цього приводу до Держаудитслужби. Підприємство вважає, що його тендерну пропозицію «відхилено на підставах, не передбачених законом або не у відповідності до вимог закону (безпідставне відхилення)». Відповідь Держаудитслужба на момент виходу нашого матеріалу ще не надала.

Цікаво те, що департамент освіти навіть не надав можливості цим учасникам виправити невідповідності. А от фірмі з орбіти Мармера замовник дозволив усунути помилки, а 24 березня уклав договір. За нашими підрахунками, місцевий бюджет міг би зекономити на цьому замовленні 119 тис. грн.

Подібним чином відбувся тендер із заміною вікон у гімназії №27, де замовник відхилив дві дешевші пропозиції та обрав найдорожчу. А у закупівлі на встановлення вікон у дитсадку №149 взяло участь лише «ВКФ Конкорд». Таким чином «улюбленець» мерії загалом отримав підрядів на два мільйони.

Зазначимо, що «ВКФ Конкорд» належить Олександру Мармеру – братові Михайла Мармера. Останній відомий у Кривому Розі підприємець, бізнес-партнер головного рабина міста Лірона Едері і близький соратник Олександра Вілкула.

 

Лірон Едері
Михайло Мармер

Читайте також: криворізькі чиновники замовили ремонт ліфтів на близько 70 млн грн у фірми з орбіти «сімейки». 

 

May 5, 2023

Пошукаємо?