Криворізькі чиновники замовили ремонт ліфтів на майже 70 мільйонів у фірми з орбіти «сімейки»

Департамент розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради розмістив оголошення про проведення близько півсотні закупівель для капремонтів ліфтів у житлових будинках на загальну суму близько 68,3 млн грн. Підряди отримало ТОВ «Сталь Мейд» з Одеси. Про це пише видання «Наші гроші. Регіон»

Ремонти ліфтів у криворізьких багатоповерхівках оформлені напряму з підрядником за процедурою без використання електронної системи закупівель.

Очікувана вартість ремонту кожного ліфту складає близько 1,36 млн грн. По закупівлях розроблено технічну документацію, коригування проєкту, а також замовлено авторський нагляд.

Авторський нагляд за ремонтними роботами практично на всіх останніх закупівлях щодо ремонту криворізьких ліфтів буде здійснюватиме ФОП Людмила Нічик. Ця жінка в грудні 2020 року зареєструвалася як приватна підприємниця. Тоді їй було 66 років.

У 2021 році департамент розвитку інфраструктури Кривого Рогу серйозно завантажив її роботою з розробки проєктів ремонту ліфтів. Сьогодні у неї в активі близько 215 закупівель на загальну суму близько 4,5 млн грн. Інформацію про інших замовників послуг цього ФОПа в рамках публічних закупівель ми не знайшли.

Виконавця капремонтів ТОВ «Сталь Мейд» засновано в вересні 2021 року. Місце реєстрації підприємства – Одеса. Бенефіціар компанії криворіжець Олександр Васильков. Раніше Васильков очолював ПрАТ «Криворізький суриковий завод», частина акцій якого належить Тетяні Михаленко – ймовірно, дочці Юрія Вілкула.

Олександр Васильков також є уповноваженою особою «Дніпроліфт», філії ПрАТ ВО «Стальканат-сілур».

Колись до «епохи сімейки» криворізькі ліфти ремонтувало та обслуговувало комунальне підприємство «Міськліфт». З 2012 року поступово всі комунальні підряди віддали приватній фірмі «Промліфт». Можемо припустити, що, лишившись замовлень, комунальне підприємство  припинило існування, а правонаступником ТОВ «Промліфт» стала одеська компанія ПрАТ ВО «Стальканат-сілур». Видається, що десь з 2017 року багато криворізьких підрядів на ремонт та обслуговування ліфтового господарства отримали фірми-філіали ПрАТ ВО «Стальканат-сілур» з Одеси.

За нашими підрахунками, філія «Дніпроліфт» від бюджетних установ Кривого Рогу отримала підрядів на суму близько 290  млн грн. Філія «Одесліфт» виконала робіт на суму близько 55 млн грн. Ще на близько 19 млн грн виконало робіт безпосередньо ПрАТ ВО  «Стальканат-сілур».

Можемо припустити, що ці ремонти також могли бути проведені за процедурою без використання електронної системи закупівель.

З 2022 року криворізькі підряди поступово переходять до новоствореного ТОВ «Сталь Мейд». Можемо припустити, що матеріально-технічну базу «Сталь Мейд» орендувало у ПрАТ «Стальканат».

Згідно з інформацією, яку нам вдалося знайти на аналітичному сервісі opendatabot, в акціонерах ПрАТ «Стальканат» та ПрАТ ВО «Стальканат-сілур» є одна й та ж сама особа. Це Давид Немировський ймовірно син криворіжця Володимира Немировського, який у 2014 році очолював адміністрацію Одеської області та колись був головою наглядової ради на «Стальканат-сілур». Другу частину акцій ПрАТ ВО «Стальканат-сілур» поділили нібито екс-зять Юрія Вілкула Антон Михаленко (23,7%) та головний рабин Кривого Рогу Лірон Едері (23,1%).

Бенефіціарним власником ПрАТ «Стальканат» та ПрАТ ВО «Стальканат-сілур» є Давид Немировський. Незмінним є склад топкерівників обох компаній – керівником вказано Сергія Лавриненка, а уповноваженою особою – Андрія Муксімова.

Муксімов також є уповноваженою особою ГО Фонд Олександра Вілкула «Українська перспектива». Його  вказано кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «Перший міський телеканал.Кривий Ріг», який може отримувати з бюджету гроші на піар місцевої влади.

 

April 24, 2023

Пошукаємо?