Кривий Ріг витратить майже 5 мільйонів на кол-центр для підтримки валідаторів

Комунальне підприємство «Центр електронних послуг» Криворізької міськради уклав угоду з ТОВ «МД СОФТ» на 4 747 500 грн. Бюджетні кошти мають витратити на технічне обслуговування, консультативний супровід та підтримку цілодобового кол-центру для функціонування програмного комплексу «Автоматизована інформаційна система оплати проїзду». 

Закупівля відбулася без застосування відкритих торгів. Тобто напряму з ТОВ «МД СОФТ».

Криворізькі чиновники пояснюють це тим, що фірма є ексклюзивним дилером програмного забезпечення для системи оплати проїзду у Дніпропетровській області. А  переривання роботи системи призведе до зупинки громадського транспорту у Кривому Розі через «неможливість здійснення пасажирами фіксації та оплати/обліку транспортних послуг». 

При цьому, постачальнику належать виключні майнові права на використання об’єктів авторського права (на програмне забезпечення), тому він сам визначає та оцінює вартість на програмне забезпечення комп’ютерної програми.

У пакет послуг на рік увійшли, зокрема:

  • цілодобовий кол-центр для спеціалістів КП «Центр електронних послуг»;
  • дистанційний нагляд, налаштування, переустановка, оновлення та контроль над виправленням помилок у системі;
  • контроль за цілісністю даних, які зберігаються у комп’ютерних програмах;
  • діагностика обладнання, виявлення та усунення причин збоїв у роботі терміналів.

Комунальне підприємство «Центр електронних послуг» очолює Євген Кривенко. Він впроваджував «картки криворіжця» для комунального транспорту, залучивши свій родинний бізнес-проєкт – фірму ТОВ «МД СОФТ». 

Видання bihus.info з’ясувало, директор ТОВ «МД СОФТ» Віталій Демешко керував приватним підприємством «Кіт-Сервіс» в роки, коли мати Євгена Кривенка, Ніна Кривенко, значилася власницею цього підприємства. ПП «Кіт-Сервіс» теж спеціалізується на програмному забезпеченні.

Тато Євгена Юрій Кривенко був засновником ПП «Укр-Спец-Софт», що пов’язують з ТОВ «Інтелектуальний транспортний сервіс», якій з бюджету Кривого Рогу вже виділили півмільйона гривень на обслуговування GPS-моніторингу громадського транспорту у 2023 році. 

За роки впровадження «картки криворіжця» з бюджету міста ТОВ «МД СОФТ» перерахували понад сотню мільйонів гривень. При цьому громадський транспорт залишається дотаційним, тобто повністю фінансується платниками податків.

March 6, 2023

Пошукаємо?