«Міський тролейбус» витратить півмільйона на обслуговування GPS-моніторингу у Кривому Розі

24 лютого  КП «Міський тролейбус» замовило послуг у КП «Центр електронних послуг» на 547 тис. грн. Згідно з укладеною угодою, 118 комунальних міських тролейбусів протягом 2023 року забезпечуються можливістю стабільного доступу та роботи з програмним забезпеченням Metrix. Про це повідомляє видання «Наші гроші». 

Закупівля пройшла без використання електронної системи за процедурою «Українська Визвольна Війна». Тобто був один конкретний учасник.

Metrix – це програма авторства Євгена Лейбова, який у 2018 році передав права на неї ТОВ «Інтелектуальний транспортний сервіс». Вона забезпечує GPS-моніторинг громадського транспорту.

Цю комп’ютерну програму взяли на озброєння у Кривому Розі з 2020 року. З ТОВ «Інтелектуальний транспортний сервіс» КП «Центр електронних послуг» уклало 13 договорів на загальну суму 12,8 млн грн.

Криворіжці вже заплатили за створення та наповнення сайту «Гуманітарна допомога Кривий Ріг», за створення та розробку сайту для моніторингу в режимі онлайн міського пасажирського транспорту, за розробку модуля «Зручний маршрут» та CardHolder як додаткових функцій мобільного застосунку «Картка криворіжця».

ТОВ «Інтелектуальний транспортний сервіс» прописана у місці масової реєстрації у Києві за адресою: вул. Звіринецька, буд. 63, де разом із нею квартирують близько тисячі суб’єктів господарської діяльності. Фірма оформлена на мешканку Дніпра Олену Уварову.

Олена Уварова є також власницею ПП «Укр-спец-софт», яке раніше належала Юрію Кривенку і директором якого був його син Іван Кривенко.

В родині Кривенко є ще один син – Євген Кривенко. В серпні 2019 року він очолив КП «Центр електронних послуг» і почав впроваджувати електронні картки для комунального транспорту в Кривому Розі. Для цього він підключив інший свій родинний бізнес-проєкт – фірму ТОВ «МД Софт».

КП «Центр електронних послуг», ТОВ «МД Софт», ТОВ «Інтелектуальний транспортний сервіс», а також ще одно підприємство, що пов’язане із родиною Кривенків, ПП «Кіт-сервіс», згадуються в одному кримінальному провадженні №12019040030000045 від 08.01.2019.

Слідчі вважають, що на території Дніпропетровщини діє група осіб, якими вчиняються дії, що вказують на привласнення бюджетних коштів використовуючи при цьому створенні без фактичної мети ведення законної господарської діяльності підконтрольні підприємства, відкриваючи для забезпечення злочинної діяльності банківські рахунки в банківських установах, які надалі використовуються для привласнення бюджетних (державних) коштів, шляхом їх конвертації (виведення) з безготівкової форми в готівку. З цією метою учасниками злочинної групи створено та продовжують створюватись «фіктивні» підконтрольні підприємства, за рахунок яких формуються документи прикриття, для створення уяви проведення реальних фінансово-господарських операцій, мінімізації податку на додану вартість та податку на прибуток, здійснення переведення безготівкових коштів у готівку.

Останній публічно доступний документ в цій справі, що розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень, датується 20 січня 2021 року. Жовтневий районний суд Дніпропетровська продовжив тоді строк досудового розслідування кримінального провадження до липня 2021 року після чого справа «заглохла».

March 1, 2023

Пошукаємо?