Макрон, Шольц, Драгі та Йоганніс в Україні. Зібрали головне з візиту перших осіб Європи до Києва

16 червня столицю України та область відвідали президент Франції Еммануель Макрон, прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі, канцлер Німеччини Олаф Шольц та президент Румунії Клаус Йоганніс. Гості поїхали до міста Ірпінь, яке знаходилося в окупації росіян, а також зустрілися з нашим президентом Володимиром Зеленським. Публікуємо головні тези візиту.

Франція, Німеччина, Італія та Румунія висловилися за надання Україні статусу кандидата в члени ЄС.

Італійський прем’єр Маріо Драгі пообіцяв, що Україна отримає гроші на поновлення зруйнованої росіянами інфраструктури. Політик не уточнив, чи знадобиться для цього новий план Маршалла. За його словами, остаточне рішення буде згодом.

Президент Франції після відвідування зруйнованого російськими військами міста Ірпінь заявив, що Україна має бути здатною здобути перемогу у війні. Також Макрон заявив, що його країна поставить додатково шість самохідних установок артилерії Caesar.

Німецький канцлер Олаф Шольц, який славиться затягуванням постачання озброєння, заявив, що у війні росія налаштована на знищення України. «Ми повинні пам’ятати про це все, приймаючи рішення», — сказав Шольц.

Також відбулася зустріч іноземних гостей із президентом України Володимиром Зеленським. За підсумками переговорів керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що Україна має стійку підтримку міжнародної коаліції. Українська сторона передала європейцям повний пакет санкційних пропозицій, які мають збільшити тиск на росію та ускладнити фінансування війни з боку рф.

«Ми маємо збільшити тиск на агресора та працювати над сьомим пакетом санкцій разом із газовим ембарго. Європа сьогодні разом з Україною. Переможемо», — запевнив Єрмак.

Закордонні ЗМІ повідомляють, що Франція хоче воєнної перемоги України над росією. Внаслідок цього Україна має відновити територіальну цілісність, включаючи Крим.

Крім того, під час візиту європейської делегації міністр-делегат у справах Європи до МЗС Франції Клеман Бон підтримав надання Україні статусу кандидата у члени Євросоюзу. За його словами, «країні, яка сьогодні воює, а завтра має відновлюватися», необхідно дати сигнал підтримки.

Також сьогодні Європейський економічний та соціальний комітет ухвалив резолюцію на підтримку надання Україні статусу країни-кандидата на членство в ЄС.

Про те, що принесе Україні новий статус, ви можете прочитати у нашому матеріалі тут.

June 16, 2022

Пошукаємо?