Сплатити єдиний податок відтепер можна онлайн. Розбираємось з юристами, хто і як це робитиме

Відтепер подати декларацію платника єдиного податку та сплатити його можна онлайн. Міністерство цифрової трансформації повідомило, що зробити це можна у додатку «Дія». Разом із юристом Олександром Макаренком ми розібралися, як це робити й для кого запровадили інновацію.

«Насамперед це зручно для підприємців-спрощенців третьої групи. Раніше вони мали подати до податкової заявки про застосування спеціальної ставки у 2%.

Онлайн правила працюють так само, як і наживо. Подати декларацію про доходи потрібно до 20 числа кожного місяця, починаючи з травня. А провести оплату потрібно протягом 10 днів, що залишилися. Наприклад, якщо ви хочете сплатити податок за травень, то декларацію потрібно подати до 20 червня, а здійснити оплату до 30 червня», — пояснює Олександр Макаренко.

Юрист вважає, що нові правила будуть простими та зручними для кожного підприємця. Для подання декларації необхідно виконати три етапи.

  1. Авторизуватись у додатку «Дія». У меню Послуг вибрати категорію «Податки ФОП – Декларація платника єдиного податку 2%» за відповідний місяць.
  2. Перевірити та скоригувати контактні дані та декларацію.
  3. Зробити електронний підпис та надіслати.

Оплата ще простіше:

  1. Потрібно знову зайти до «Дії». Вибрати в меню Послуг вибрати категорію «Податки ФОП – Декларація платника єдиного податку 2%» за відповідний місяць.
  2. Вибрати метод оплати та оплатити.

Зарахування коштів відбудеться протягом трьох робочих днів. Перевірити оплату можна у категорії «Розрахунки з бюджетом».

Отримати детальну юридичну консультацію можна у телеграм-каналі Олександра Макаренка. Крім того, команда юриста пише багато корисних постів про життя та ведення бізнесу в умовах воєнного стану. Наприклад, нещодавно розбирали заборону на пропаганду російського нацистського режиму, подання фінансової звітності під час війни та покарання за підвищення цін на соціально значущі товари.

June 16, 2022

Пошукаємо?