Медики Кривого Рогу могли переплатити за дитячі суміші приблизно на чверть від ринкової ціни

Громадська організація «Криворізький центр розслідувань» повідомляє, що другого лютого Центр первинної медико-санітарної допомоги №2 оголосив тендер на 557 тис. 440 грн. Йдеться, про закупівлю сумішей для дітей хворих, зокрема на фенілкетонурію.

Замовлення медиків – 88 банок порошкоподібної суміші PKU Nutri 2 Concentrated та 61 банка порошкоподібної суміші PКU Nutri 2 Energy. Участь у закупівлі взяв лише один учасник, він же і переможець, ТОВ “ВінФран” з пропозицією: PKU Nutri 2 Concentrated – 4 695, 30 грн. за 1 банку та PКU Nutri 2 Energy – 2 355, 60 грн. за 1 банку, на загальну суму 556 878 грн.

Моніторинг цін на ринку показав, що в Інтернет-аптеці 911, на дату цієї публікації, вартість PKU Nutri 2 Concentrated складає приблизно 2 910 грн, а в PKU Nutri 2 Energy складає 2 009 грн. Аналіз аналогічних подібних закупівель у системі «Прозорро», показав, що середня ціна на ці суміші нижче на 24%. Розслідувачі з Громадської організації «Криворізький центр розслідувань» стверджують, що така різниця у ціні може коштувати бюджету Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 щонайменьше 135 тис. грн, а це вартість 37 банок PKU Nutri 2 Concentrated або 75 банок PKU Nutri 2 Energy.

Зазначимо, що фенілкетонурія – це спадкове захворювання, яке змінює здатність організму засвоювати їжу що за умови відсутності лікування та дотримання суворої дієти, призводить до розумової відсталості.

Звичайно, більшу ціну закупки можна намагатись виправдати додатковими витратами, наприклад, доставкою. Однак, чи є такі витрати співрозмірними?

Читайте також: на піар-кампанію т.в.о. міського голови Кривого Рогу та його офіційно безробітного сина витратять понад 16 мільйонів гривень.

February 21, 2023

Пошукаємо?