Міські депутати з Блоку Вілкула та їхні посіпаки не дають назвати гімназію №122 на честь загиблого воїна Івана Покідька

Петицію, яка набрала тисячу голосів, «розглянули» на вчорашній сесії міської ради. На неї прийшли лише 38 обранців з 54. З них тільки троє проголосували за присвоєння школі ім’я захисника. Ще двоє утримались, а решта удала, ніби голосування взагалі їх не стосується — вони не натиснули на жодну кнопку. В результаті голосування за петицію провалили, адже для її підтримки треба мінімум 28 голосів.

Ця історія дуже нагадує ситуацію, коли ті самі депутати провалили голосування за присвоєння однієї з вулиць Кривого Рогу ім’я загиблого захисника Маріуполя Єгора Біркуна. Так само влада проігнорувала волю тисячі містян, які підписали відповідну петицію.

Річ у тому, що у міській раді наразі представлені такі політичні партії: 16 мандатів від «Слуги народу», п’ять — від «Сили людей» та п’ять від «Європейської солідарності». 19 крісел займають обранці від Блоку Вілкула «Українська перспектива» та дев’ять — люди із забороненої партії «Опозиційна платформа за життя».

Часто виходить так, що «провілкулівські», члени забороненої «ОПЗЖ» та представники «Євросолідарності» голосують в унісон. Таким складом вони, наприклад, ще в січні провалили голосування про заборону підвищення вартості проїзду у маршрутках до 2023 року. В результаті напередодні вторгнення вартість проїзду зросла до 10, а невдовзі має збільшитися й до 15 гривень.

Є інформація, що на одній із сесій вілкулівські депутати, представники «ОПЗЖ» та «Євросолідарності» вирішили не розглядати петиції під час воєнного стану. Але такий документ громадськість не бачила, оскільки впродовж усього вторгнення рф влада не публікує жодних рішень сесії.

Однак попри воєнний стан, розглядається перейменування гімназії №122 на честь померлого Олександра Голякова ексрегіонала, теж військовослужбовця. Саме персона Голякова викликала дискусію серед містян та стала причиною створення петиції перейменування гімназії №122 на честь Івана Покідька. ЗМІ називають Голякова «вілкулівським тітушководом», а його історію в деталях ви можете прочитати за цим посиланням.

«Люди мають усвідомити, що міська рада вчора вирішила, що депутат Голяков для них герой, а не той, хто загинув за Україну. Це величезний крок назад: відхиляти в такий низький спосіб петицію, але не відхиляти ідею про перейменування ім’ям Голякова. Знаєте що вони зроблять далі? Покладуть це рішення в довгий ящик. Скажуть, що ніяких перейменувань до перемоги і дістануть ідею про Голякова, коли це буде зручно», — зазначає Єлизавета Канєвська, авторка петиції про перейменування гімназії №122 на честь Івана Покідька.

19-річний Іван Покідько навчався у Харківському осередку Української академії лідерства у 2020-2021 роках. Чоловік був ерудованим, відповідальним та працьовитим, мав високі моральні цінності, захоплювався військовою справою.

В Академії створив проект «Озброєні», де готував лекції з особистісного розвитку для військовослужбовців у співпраці з фондом «Повернись живим» та Цивільно-військовим співробітництвом СІМІС. Одразу після випуску пішов служити у третій окремий полк імені князя Святослава Хороброго.

Молодий хлопець поклав своє життя у боях з окупантами на Харківщині та за відданість Україні був нагороджений орденом «за мужність». Проте для депутатів міської ради Кривого Рогу цього виявилося замало, аби надати гімназії №122 його ім’я.

Так само не допомогли звернення від військових просто з Бахмута й школярів та освітян по всій Україні. Автори петиції вимагають переглянути її та винести на голосування всіх депутатів.

December 24, 2022

Пошукаємо?