На криворіжців чекає найхолодніший та найкоротший опалювальний сезон. Які прогнози?

Температура повітря в оселях буде від 17 до 18 градусів, що приблизно на чотири градуси нижче норми. До того ж опалювальний сезон настане пізніше, а закінчиться раніше. Про це в інтерв’ю The Guardian розповів голова «Нафтогазу» Юрій Вітренко. 

Зараз Україна потребує фінансової допомоги міжнародних партнерів. До холодів ми маємо закупити ще 4 млрд кубометрів газу. Вартість за нинішніми цінами сягне близько 10 мільярдів доларів.

«Без західної фінансової підтримки нам буде не вистачати газу, і це означатиме, що ми матимемо високі ризики зриву енергосистеми», — сказав Юрій Вітренко.

Від газу залежить робота не лише теплогенеруючих компаній, а й електростанцій. Наприклад, весною через припинення постачання вугілля «Нафтогаз» підтримав деякі енергетичні компанії газом. Інакше частина українців залишилася б без світла.

«Без імпорту газу у великих частинах України будуть відключення світла, — сказав Вітренко. — З точки зору опалення, якщо у нас не буде 2 мільярдів кубічних метрів газу, то це означатиме, що деякі домогосподарства не отримають достатньо тепла, тому буде дуже холодно».

Ситуація може погіршитися, якщо росія атакує газову інфраструктуру України. Близько 50% наших родовищ знаходяться в Харківській області, за шість з половиною кілометрів від лінії фронту. Якщо газова інфраструктура, електростанції чи родовища будуть пошкоджені, Україні доведеться імпортувати більше блакитного палива.

Водночас ціни на газ можуть злетіти, якщо рф продовжить скорочувати постачання газу до Європи.

Зауважимо, нашого власного видобутку вистачає на задоволення 60% попиту. Решту країна імпортує з Європи. З 2014 року Україна не закуповує блакитне паливо у рф, адже росія використовувала газові контракти як зброю у війні проти нашої країни.

У Кривому Розі з 98 котелень підготовлено 69. Готовність багатоквартирного житлового фонду міста до зими складає 80%, а Дніпропетровської області — на 75%.

Читайте також:  як до зими готуються в інших регіонах та що варто зробити самостійно.

 

August 29, 2022

Пошукаємо?