Не минуло й доби: росія порушила «зерновий» договорі та обстріляла порт Одеси

Вдень 23 липня окупанти завдали удару по порту Одеси. За різними даними, росіяни випустили від чотирьох до шести ракет. Частину з них збили, а дві — вразили територію поблизу одного з найбільших зерносховищ «Бруклін — Київ». В МЗС України заявили, що ракетний удар по Одесі поставив під сумнів домовленості та обіцянки, які вчора рф підписала у Стамбулі.

«Російська ракета – це плювок володимира путіна в обличчя Генеральному секретареві ООН Антоніу Гутеррешу та Президентові Туреччини Реджепу Ердогану, які доклали величезних зусиль для досягнення угоди, і яким Україна вдячна», — зазначив речник МЗС Олег Ніколенко.

Також він наголосив на необхідності неухильного виконання домовленостей щодо відновлення безпечного експорту.

«Закликаємо ООН та Туреччину забезпечити дотримання росією своїх зобов‘язань в рамках безпечного функціонування зернового коридору.
У разі невиконання досягнутих домовленостей, росія нестиме повну відповідальність за поглиблення глобальної продовольчої кризи», — додав Ніколенко.

Відреагували на удар росіян і в Офісі президента. Андрій Єрмак назвав дипломатичною дихотомією.

«Росіяни систематично створюють продовольчу кризу, роблячи все, щоб люди страждали. Терор голодом триває. Світ повинен діяти. Найкращі гарантії харчової безпеки є подвійними: ефективні санкції проти Росії та більше зброї для України», — зазначив Єрмак.

Нагадаємо, 22 липня Україна, Туреччина та ООН підписали угоди про експорт зерна та інших агрокультур морським шляхом. Росія підписала дзеркальний договір.

Сторони погодили маршрути експорту зерна з трьох українських портів: «Одеса», «Южний» та «Чорноморськ». Їх розміновувати не будуть, контроль за портами залишиться за українською стороною. Перебування у цих портах жодних інших суден, окрім тих, які мають забезпечувати експорт зерна та інших харчових продуктів і добрив не передбачається.

July 23, 2022

Пошукаємо?