«Не на часі»: депутати Криворізької міськради бойкотували перейменування вулиць на честь загиблих героїв

24 лютого депутати Криворізької міськради вчергове відхилили пропозиції громадян перейменувати вулиці Кривого Рогу на честь загиблих захисників. Петиції про вшанування пам’яті Михайла Жолобова і Дмитра Стельмаха, які підписали сотні містян, бойкотували. 

Засідання депутатів проходять в закритому режимі та без присутності журналістів. Проте результати голосування опублікувала депутатка Наталія Шишка. Вона, як і інші обранці від «Сили Людей» Денис Скворцов та Андрій Немченко, проголосувала «за» перейменування.

Переважна більшість депутатів, включно з «Блоком Вілкула Українська Перспектива», забороненої ОПЗЖ (тепер це група «За Кривбас! За Україну!»), «слуги» та «Європейська Солідарність», або утрималась, або взагалі не голосувала.

Як зазначила Наталія Шишка, під час засідання голова фракції «Слуга Народу» Олександр Фастовець наголосив, що іменами героїв Другої світової війни вулиці називали вже після війни. Тобто зараз це не на часі.

У відписці виконкому Криворізької міськради батькові загиблого Михайла Жолобова Дмитру, яку публікують місцеві ЗМІ, вказана схожа теза:

«Депутати Криворізької міськради вважають за доцільне повернутися до питань перейменування топонімічних назв в місті та вшанування пам’яті всіх загиблих захисників Батьківщини після нашої Перемоги і завершення дії воєнного стану». 

Однак під час перейменування вулиць у 2022 році, дві з них отримали імена Героїв Інни Дерусової та Віктора Оцерклевича, які загинули під час повномасштабного вторгнення.

Нагадаємо, Нацгвардійця Михайла Жолобова Президент нагородив орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

March 1, 2023

Пошукаємо?