Парламент підтримав ратифікацію Стамбульської конвенції України

Верховна Рада підтримала ратифікацію Конвенції Ради Європи щодо запобігання насильству щодо жінок. Також ухвалена норма стосується домашнього насильства та боротьби з цими явищами. У світі документ одержав назву «Стамбульська конвенція». Законопроєкт підтримали 259 народних депутатів проти – 4, утрималися – 25.

Ратифікація Стамбульської конвенції вважається добрим сигналом напередодні саміту ЄС. Для зарубіжних партнерів таке рішення може свідчити про готовність України впроваджувати необхідні реформи, оскільки для держав-членів це своєрідний «маркер цивілізованості». Серед них найбільше виділяються Нідерланди та Швеція, які скептично ставилися до надання Україні статусу кандидата в члени ЄС, але в результаті підтримали нашу країну.

Протягом кількох років ратифікація Стамбульської конвенції відкладалася через позицію Всеукраїнської ради церков. Духовенство вважало, що документ нібито нав’язує ґендерну ідеологію, яка «підмінює поняття біологічної статі». Церковники вважали це прямим шляхом популяризації одностатевих відносин.

June 20, 2022

Пошукаємо?