Переходимо на електрокари? Розповідаємо, скільки у Кривому Розі коштують автомобілі, яким не потрібен бензин

Незважаючи на зусилля уряду якнайшвидше вирішити паливну кризу, у Кривому Розі зберігається нестача бензину. Наприклад, вже з восьмої ранку 6 червня читачі СВОЇХ повідомляли про величезні черги на АЗС. Де натовпу немає, то це на заправках для електрокарів. Ми вирішили розібратися, скільки обійдеться зараз перехід на найекологічніший вид транспорту, який зараз виявився заодно і найдешевший у «годуванні».

З початком війни ціни на гібриди та електрокари у Кривому Розі зросли. А паливна криза запустила їх ще вище. Відразу почнемо з застереження, що гібридам теж потрібен бензин – такий принцип роботи їхнього двигуна.

Зараз гібридів починається від 7600 доларів. За ці гроші можна взяти Honda Civic 2007 випуску. Машина, яка попалася нам, не бита. Пробіг у неї 116 тисяч кілометрів. Трохи дорожче коштуватиме гібрид Kia Optima 2013 року. А якщо готові брати колишній «биток», можна розглянути навіть американський Lincoln MKZ 2012 року.

У середньому діапазоні – популярні електрокари України Nissan Leaf. Вони подорожчали майже вдвічі за останні три місяці. Нині у місті їх продається три, ціни починають майже від 14 тисяч доларів. Здебільшого це міський варіант. Запас ходу у такої машини 2015 приблизно на 140-150 кілометрів. У цьому діапазоні є Hyundai Ioniq, Ford Fusion plugin і Ford C-Max.

Машини дорожчі починаються від 32 тисяч доларів. За такі гроші продають Hyundai Encino EV 2019 року. Машина повністю електрична, пробіг 14 тисяч кілометрів.

Найбільше оголошень можна зустріти з Теслами. Тільки на сайті «Авторіа» ми нарахували 11 машин, що продаються. Мінімальна вартість 35,5 тисяч доларів – це Tesla Model S 2016 року. Проїхати на такому електрокар без заряду можна до 470 кілометрів.

Найдорожча машина від Ілона Маска у продажу коштує 80 тисяч доларів. Це теж Model S, але 2020 і в розширеній комплектації.

Сказати, скільки ви заощадите від переходу на електрокар складно. Все залежить від вашого особистого часу за кермом на день.

Крім того, знову-таки є проблема із «заправкою». Якщо АЗС у Кривому Розі багато, а бензину на них просто немає, то з електрокарами проблема полягає в іншому. Зарядних станцій у місті дуже мало, і не кожну машину можна «заправити» від звичайної домашньої розетки.

June 6, 2022

Пошукаємо?