Про кремль, перемир’я, контрнаступ і санкції. Що сказав у новому інтерв’ю Зеленський 

У кремлі своєю смертю не закінчать, замороженого конфлікту не буде та подробиці українського контрнаступу. Володимир Зеленський дав інтерв’ю кореспонденту ВВС, у якому розказав про російські санкції, очікуваний контрнаступ та дав прогноз про долю путіна.

Бригади укомплектовані, морально готові, вмотивовані, але техніка дійшла не вся

Президент України прокоментував майбутній контрнаступ пояснивши, що військові досі очікують від іноземних партнерів броньовану техніку. Нині вона заходить частинами. З тією, що вже встигла дістатися нашої країни, можна йти вперед та навіть мати успіх, але це коштуватиме великих людських втрат. Тож, зазначав, що треба почекати ще деякий час.

Дати контрнаступу тримають у секреті, адже це готує ворога, а для нього це має бути неприємним сюрпризом, аж ніяк не навпаки.

Українські військові робитимуть все, щоб ворог побіг. І чим потужніший вдасться контрнаступ, тим далі вони бігтимуть. Куди саме дійдуть бійці, Верховний Головнокомандувач сказати не може, але очікувати, що одразу після контрнаступу буде відновлено суверенітет України – не варто. Адже це – війна.

Читати також: Юрія Сіньковського звільнили з посади командира 129 бригади ТрО. Хто замість нього?

Ні – замороженому конфлікту, повторенню Мінських угод та окупації українських територій Росією

Росії та деяким країнам дуже вигідно, щоб війна в Україні перейшла у заморожений конфлікт. Для окупанта це чудова нагода відновити та підготувати свою розбиту армію, навчити людей, адже вони розуміють, що наявними зараз силами окупувати Україну, як вони про це мріяли, не можуть. Для цього Росії потрібен певний час. Для України успіх – йти вперед, деокуповуючи наші території. Це означає не дати заморозити конфлікт. Неможна допускати стагнацію на полі бою.

Нагадав Президент також, що Україна вже вкладала угоди з росіянами, які закінчилися війною. Нині наша країна має свою формулу миру з 10 пунктів, до якої запрошує долучитись інші країни світу. Підтримати пропонують хоча б рішення деяких ключових криз. Іноземні держави можуть обрати ті, де готові бути присутні. Також Україна готова дослухувовуватися до порад. Утім, Володимир Зеленський зазначив, що бачення миру інших – не може бути тиском.

Серед дружніх держав є ті, хто допомагає обходити Росії санкції

Кількість ракет та дронів на складах у Росії дійсно поменшала, у порівнянні з тим, що було на початку повномасштабного вторгнення. Утім, переважно за рахунок того, що випускає вона їх по українських містах.

Сьогодні країна-окупантка знайшла спосіб через деякі держави обходити санкції у банківському і сільськогосподарському секторах, енергетичній галузі та обороно-промисловому комплексі. На жаль, серед дуже дружніх країн є такі, що допомагають росії. І розуміють, що в нас через це гинуть люди.

Президент нагадав, що санкції – це також зброя. І як би вони їх не обходили, виробництво боєприпасів в РФ уповільнилось. Зокрема, з’являється дефіцит артилеристських снарядів. Росіяни скорочують на деяких напрямках кількість обстрілу на добу і це дуже важливо.

Читати також: Британія передає Україні далекобійні ракети, а США дозволили конфіскацію грошей росіян

Україна точно не робила атаку на Кремль. Якби робила Україна, вони б це відчули

Володимир Зеленський прокоментував ситуацію з дроном, який збили над кремлем. Він зазначив, що ймовірніше за все зробили це самі, щоб виправдати свої дії, утім у таку штучну атаку не повірили навіть російські пропагандисти. Припустив також, що за атакою можуть стояти ФСБ чи інші структури Росії. Й додав, Україна точно не робила Україна. Інакше б в кремлі це відчули.

Ті, хто в Кремлі, своєю смертю не закінчать

Президент України підкреслив, що росіяни досі не збагнули, що Україна не воює з ними, а бореться за Україну з терористами, окупантами та мародерами. І всі, хто в Кремлі, закінчать погано. Як саме – невідомо, але точно «своєю смертю не закінчать».

Зазначив також, що втомлюватися від бойових дій в Україні партнерам не варто, інакше буде Третя Світова війна. А на питання щодо того, чи завершиться війна в Україні до кінця року відповів, що українці намагаються це зробити.

Читати також: Пожежа на Спаській: ледь не постраждали мати з малюком

May 12, 2023

Пошукаємо?