Ситуація на південь від Кривого Рогу: ворог будує третю лінію оборони на Херсонщині та шукає можливості просунутися на Миколаїв

Оперативне командування «Південь» відзвітувалося про поточну ситуацію  на Херсонщині, Миколаївщині та Одещині. На лінії зіткнення продовжується ведення бойових дій.

Ворог намагається укріпитися на окупованій Херсонщині, тому розпочав побудову третьої лінії оборони. Це говорить і про те, що противник готується до оборони регіону.

Окрім того, рашисти не відмовилися від намірів просуватися на Миколаїв. Противник силами посиленого взводу, за підтримки 2 танків та 3 БМП, намагався обійти позиції українських військових. Однак наші завдали втрат окупантам: 7 російських солдат та 1 БМП-2 ліквідовані.

Рашисти продовжують артилерійсько-мінометні обстріли, руйнують населені пункти і гатять по мирних жителях. В Куцурубській громаді на Миколаївщині пошкоджено 4 об’єкти соціальної та адміністративної інфраструктури і поранена одна людина. В селищі міського типу Первомайське загинула людина. У селі Котляреве Шевченківської громади пошкоджено магазин та житловий будинок з господарчими будівлями. Вкотре обстріляна Широківська громада – пошкоджено і зруйновано житлові будинки. На щастя, ніхто не постраждав. А от у Березнегуватській громаді після денних та нічних обстрілів є і загиблий, і поранений.

Із позитивного – протягом останньої ночі українськими ракетно-артилерійськими підрозділами у взаємодії з авіацією та Військово-Морськими Силами виконано понад 50 вогневих завдань. Втрати ворога уточнюються. Однак загрози ракетного удару, зокрема, і з моря, залишаються актуальними. Погіршення погоди унеможливлює висадку морського десанту, але підвищує загрозу викиду на узбережжя морських мін.

 

May 26, 2022

Пошукаємо?