У Кривому Розі зростає дефіцит солі. Розбираємось, чи буде вона у магазинах і наскільки здорожчає

Сіль у Кривому Розі майже не знайти. Аналогічна ситуація у більшості регіонів України. Справа в тому, що через війну головний виробник «Артемсоль» (перебуває в Соледарі) тимчасово припинив працювати через обстріл росіян у Донецькій області. Зупинка підприємства, яке забезпечувало 90% потреб українців, спровокувала паніку серед населення. Але магазини та виробники продуктів підготувалися до потенційної кризи.

Дефіциту солі у АТБ виникнути не повинно. Щоправда, імпортний продукт буде дорожчим через складну логістику. Вона йде не через порти, які заблоковані, а через материкову частину Європи.

«Сільпо» теж завозить імпортну сіль. Крім того, компанія з початку квітня почала купувати продукцію в іншого виробника солі — Дрогобицького солевиварювального заводу. Це невелике підприємство, яке виготовляє 360 тонн солі на рік. «Артемсоль» 2020-го виробила 1,2 мільйона тонн. Цілком задовольнити попит у Дрогобичі не зможуть, хоч і збираються збільшити виробництво на 25 тонн на місяць.

Проблеми можуть виникнути у виробників м’яса. Тваринники використовують сіль для вигодовування свиней. Щоб замінити недорогий вітчизняний продукт, компанії ведуть переговори з постачальниками з Литви, Чехії та Польщі. Щоправда, сіль у них буде майже вдвічі дорожча за українську.

Зараз у «Артемсолі» внаслідок обстрілів зруйновано склад, були прямі попадання в копальні та склад. До того ж російські війська регулярно обстрілюють вузлову залізничну станцію, якою вивозили сіль.

May 26, 2022

Пошукаємо?