Ситуація на півдні від Кривого Рогу: окупанти підривають мости через Інгулець і намагаються стримувати контрнаступ ЗСУ

На Херсонщині підірвали міст через річку Інгулець у районі Давидова Брода та Великої Олександрівки. Про це заявили в оперативному командуванні «Південь». Повідомляється, що ворог вишукує способи, як зупинити контрнаступ Збройних Сил України.

Супротивник відкриває підступ до своїх позицій. Але відходячи обстрілює касетними боєприпасами та артилерією населені пункти. Вчора снаряди прилітали прямо на подвір’я житлових будинків Миколаєва.

У Добрянці Херсонської області (60 кілометрів від Кривого Рогу) ворожа ДРГ намагалася пробитися до тилу ЗСУ, але отримала відсіч. Окупанти зазнали втрат і відійшли.

Усього минулої доби на Півдні ЗСУ знищили 70 росіян, самохідну артустановку, 2 зенітні установки, 2 гаубиці, 4 одиниці броньованої техніки та 5 автомобілів.

В американському Інституті вивчення війни вважають, що концентрація росії на захопленні Донбасу створює вразливі місця серед окупантів у Херсонській області.

Аналітики зазначають, що Херсонська область є критично важливою територією для загарбників. Наразі це єдиний регіон, де російські сили утримують позиції на західному березі Дніпра. Якщо окупанти зможуть зберегти сильний плацдарм у Херсонській області, коли бойові дії припиняться, вони матимуть дуже сильну позицію, з якої можна розпочати вторгнення в майбутньому. Але коли ЗСУ звільнять Херсонщину, Україна буде набагато сильнішою, щоб убезпечити себе від майбутнього нападу Росії.

Путін вирішив зосередити всі сили та ресурси, які можна зібрати, у спробі захопити Донбас, що принесе йому в основному символічні вигоди.

Як пише Інститут вивчення війни, успішні українські контрнаступи на Херсонщині свідчать про те, що українське командування усвідомлює ці реалії та використовує вразливі місця, створені рішеннями путіна.

June 1, 2022

Пошукаємо?