США передають Україні ракетні системи, а Німеччина — засоби ППО. Розповідаємо про нову зброю для фронту

Президент США Джозеф Байден заявив, що Сполучені Штати Америки продовжать допомагати Україні, нададуть ракетні системи й боєприпаси. Американський президент хоче, щоб Україна могла битися на полі бою та займати найсильнішу позицію за столом переговорів.

«Ми надамо українцям більш досконалі ракетні системи та боєприпаси, які дозволять точніше вражати ключові цілі на полі бою в Україні. Зокрема протитанкові ракети Javelin, зенітні ракети Stinger, потужні артилерійські та високоточні реактивні системи, радари, безпілотні літальні апарати, гелікоптери Мі-17 та боєприпаси», — зазначив американський президент.

Західні ЗМІ вже повідомили, що ракетні установки HIMARS, які передадуть США, здатні вражати цілі на відстані 80 кілометрів. Це набагато менше, ніж максимальна дальність дії систем, яка становить близько 300 кілометрів, але набагато більше, ніж все, що було надіслано Україні на сьогодні.

У Німеччині під час дебатів лідер головної опозиційної партії Фрідріх Мерц розкритикував політику канцлера щодо України. У відповідь Олаф Шольц оголосив про подальше постачання зброї для ЗСУ.

«Найближчими тижнями ми поставимо в Україну 12 найсучасніших самохідних гаубиць у світі у тісній співпраці з нідерландцями. Федеральний уряд також нещодавно вирішив, що з системою IRIS-T ми поставимо найсучаснішу систему протиповітряної оборони, яка є в Німеччині. Таким чином ми дамо Україні можливість захистити ціле місто від нальотів російської авіації», — зазначив канцлер Олаф Шольц.

На жаль, не всі країні змогли узгодити сьогодні виділення зброї для України. Уряд Данії хотів передати нам близько 20 одиниць свого флоту бойових машин Piranha III у якості військової допомоги, але рішення заблокувала Швейцарія. Там виправдовали свою відмову нейтральністю та Законом про військові матеріали. Він забороняє експорт озброєнь до воюючих країн. Очікується, що уряд Швейцарії може змінити свою думку цієї або наступної п’ятниці.

В Офісі президента вже відреагували на новини про постачання зброї. Голова ОП Андрій Єрмак зазначив, що Україна не воює на території рф. Нашу державу цікавить лише суверенітет і територіальна цілісність.

«Для звільнення української землі та людей необхідна ствольна артилерія, MLRS, системи ППО для захисту неба, танки, авіація. росія намагається використати пропагандистські тези, що із західною зброєю Україна буде атакувати російські міста. Але нас не цікавить росія, ми повертаємо своє», — підкреслив Єрмак.

Голова ОП додав, що західні партнери добре розуміють українську позицію.

June 1, 2022

Пошукаємо?