Скільки коштує купити квартиру в Кривому Розі? А зняти? Розбираємось разом у ситуації на ринку нерухомості

З початком війни ринок нерухомості по всій Україні просів. Будівництва зупинилися, орендарі кидали орендовані квартири або казали, що не можуть платити, бо залишилися без роботи. Зараз ситуація змінилася, але пропозиція все ще вища за попит. А ціни на нове житло все одно зростають. СВОЇ розібралися, що відбувається на ринку нерухомості у Кривому Розі та Дніпропетровській області, і зараз все розкажуть.

Купівля квартири в новобудові

За даними на 30 травня, забудовники відновили будівництво майже у всіх регіонах України, де не ведуться бойові дії. Наприклад, у нашій області знову будують будинки 41% компаній. Через брак матеріалів, проблем із логістикою та підвищенням цін вартість квартир на первинному ринку теж зросла. На Дніпропетровщині цінник підняли 7% компаній.

До війни у Кривому Розі будувався лише один новий будинок. Та й той зупинився. Зараз взяти квартиру в новобудові можна лише у вже зданому ЖК на Даманському (Тернівський район). Квадратний метр тут коштує 22 тисячі гривень. Найдешевша двокімнатна квартира продається за 1,19 мільйонів.

Вторинний ринок

Вторинний ринок у Кривому Розі розвинений набагато краще, але тут є багато проблем. У всій області попит на придбання житла впав на 80%. А ось вартість, навпаки, зросла більше, ніж у половину.

Цікавим є інше. Бажання продавати свої квартири на вторинному ринку впало майже у всіх українців, але не в Дніпропетровській області. Порівняно з довоєнним періодом лише 2% мешканців нашого регіону не хочуть продавати свою нерухомість.

У Кривому Розі пропозицій багато. Найдешевше стартує від 60 тисяч гривень. Малосімейка знаходиться в Інгулецькому районі, а власники називають її «що вимагає ремонту». Кажуть, підійде тим, хто працює на ПівдГЗК.

Середня ціна однокімнатної квартири в центрі міста стартує в районі 400 тисяч гривень. А ось цей варіант у центрі Соцміста можна взяти за 501 тисячу.

На четвертому Зарічному однушку можна взяти за 206 тисяч гривень. Тут висять килими, але квартиру можна швидко адаптувати під себе.

На околицях нерухомість набагато дешевша. Однушка на ПівнГЗК з непоганим ремонтом тут коштує 133 тисячі гривень. У квартирі встановлені усі лічильники. А ще господар пише, що поряд є сарай та город.

Оренда квартири

Загалом оренда стала дорожчою, ніж до війни. У Центрально-Міському районі орендувати квартиру можна в середньому за 4-6 тисяч + комуналку. Це середня температура по палаті за одну з меблями. Є варіанти набагато дорожчі «з дизайном». Ось, наприклад, дворівнева квартира, яку власники називають VIP-апартаментами. Задається за 15 тисяч гривень.

Детально про оренду квартир у Кривому Розі ми розповімо в окремому матеріалі.

June 8, 2022

Пошукаємо?