Справа Медведчука: кум путіна розповів, хто з українських високопосадовців налагодив торгівлю вугіллям з бойовиками в ОРДЛО

СБУ оприлюднила деталі у справі виведення з держвласності нафтопроводу і закупівлі вугілля в так званих ЛДРН. Зокрема, Віктор Медведчук назвав ім’я Петра Порошенка. За словами затриманого, екс-президент не лише звернувся до Медведчука з проханням сконтактувати з керівництвом рф, а й забезпечив ухвалення низки рішень в усіх українських інстанціях.

«Щоб цей трубопровід став приватною власністю, а по факту – власністю самого Порошенка, необхідно було виконати низку дій… Суди, прокуратура, Антимонопольний комітет, Фонд держмайна – всі вони приймали рішення, звісно, необхідні для особистих інтересів президента Порошенка», – повідомив Медведчук.

Медведчук каже, що питаннями трубопроводу він займався на прохання екс-президента. І зрештою за рік роботи трубопровід заробив для його власників вдвічі більше коштів, ніж було вкладено в його викуп – до 42 мільйонів доларів. А з травня 2019 року, тобто після припинення повноважень Порошенка, прокачка дизелю через магістраль припинилася.

Крім того, Медведчук розповів деталі налагодження у 2014-2015 роках механізму закупівлі вугілля для потреб енергетики України на тимчасово окупованих територіях так званих «ЛДНР», практично у бойовиків.

«У цьому була задіяна фактично вся верхівка державного апарату, починаючи з Президента і закінчуючи міністрами, правоохоронцями і тими, хто безпосередньо реалізовував цю схему», – пояснив затриманий і назвав конкретні прізвища високопосадовців, причетних до завдання шкоди інтересам нашої держави: колишні урядовці, екс-керівництво Нацбанку, народні депутати і правоохоронці.

May 23, 2022

Пошукаємо?