Україна зупинила російську армію, а вирішувати проблеми голоду вже пізно: головний виступ Зеленського на економічному форумі в Давосі

23 травня Президент Володимир Зеленський виступив на економічному форумі у Давосі. Глава держави розповів про військову ситуацію в Україні та зробив кілька звернень до лідерів країн. Ось головні меседжі.

Про всесвітні організації:

– Чи можна адаптувати існуючі інституції під сучасні виклики? Ні. Потрібно не лише адаптувати під нові реалії те, що маємо, потрібно створювати нові інструменти.

Про військову ситуацію в Україні та санкції:

– Ми зупинили російську армію і поступово відтісняємо окупантів із нашої землі. Але чи довелося б нам це робити, якби ще минулого року до нас прислухалися та застосували превентивні санкції?

– Пані та панове не чекайте переломних пострілів. Не чекайте на застосування хімічної або біологічної зброї. Захищайте світовий лад уже зараз. Санкції мають бути такими, щоб агресор знав, до чого це одразу приведе.

– Ембарго на російську нафту, повну відмову від російського ІТ-сектору, повне припинення торгівлі. Це має набагато років переконати будь-якого агресора подумати двічі.

Про зброю та відновлення країни:

– У липні у швейцарському місті Лугано відбудеться конференція, присвячена повоєнному відновленню. Я сподіваюся, що на той час наші міжнародні партнери сформулюють свої пакети та пропозиції.

– Зброя, фінанси, якби ми отримали те, що нам потрібне ще у лютому, це дозволило б урятувати тисячі життів. Саме тому важливо, щоб ми отримали зброю, про яку ми просимо, а не ту, яку нам тільки дають.

Про голод у світі:

– Вирішувати проблеми голоду вже пізно. Тому потрібно створити нову міжнародну організацію, яка гарантуватиме продовольчу безпеку у світі.

Також Володимир Зеленський розповів про основні завдання, які стоять перед Україною та армією:

– зробити найсучаснішу систему ППО,

– найсучаснішу мультисистему безпеки,

– мати договір безпеки з іншими країнами, яким ми довіряємо.

Крім того, Володимир Зеленський заявив, що у Десні Чернігівської області, де було завдано ракетного удару 17 травня, виявили тіла 87 загиблих.

May 23, 2022

Пошукаємо?