У Кривому Розі вчителів та батьків учнів змушують оплачувати перевезення продуктової допомоги від «військової адміністрації»

У Кривому Розі стартує нова хвиля роздачі продуктових наборів від так званої військової адміністрації міста. В народі цю допомогу ще називають «гуманітаркою від Вілкула». Продукти закуповують коштом міського бюджету, а от за перевезення змушують платити педагогічні колективи та батьків школярів. Про це СВОЇм анонімно розповіли батьки учнів. 

До Кривого Рогу прибувають чергові вантажі бюджетної допомоги. Наразі здійснюється розвантаження борошна зі складу в Саксаганському районі. Мішки везуть до шкіл, де згодом відбувається розфасовка продуктів. За словами наших інформаторів, сплачують за перевезення вантажу самі ж педагоги та батьки учнів. Йдеться про кругленькі суми.

   

Приблизна математика така: за доставку декількох десятків тонн вантажу школі доводиться збирати з батьків та вчителів від 4 до 6 тисяч гривень. Година роботи вантажника коштує десь 300 гривень, тому аби заощадити розвантажують борошно також педагоги. Заради таких «фізичних вправ» вчителів-чоловіків знімають з онлайн уроків.

Навіть гроші на пакети-майки для розфасовки борошна, цукру тощо педагоги просять у батьків учнів, інколи й самі здають. При цьому, під час воєнного стану з вчителів зняли усі надбавки.

Наші співрозмовники стверджують, за всі витрати вчителям віддячують «натурою» – кілограмами борошна.

Аби перевірити інформацію, СВОЇ прибули до складу, де відбувається розвантаження бюджетного борошна. Там наші журналісти зустріли Михайла Красовського, заступника директора департаменту соцполітики виконкому міськради. Чиновник підтвердив, що дійсно продукти закуповують за бюджетні кошти, а от логістику мають забезпечувати педагоги. Яким чином їм це робити, він не уточнив, однак додав, що вчителів ніхто не змушує.

«Це не гуманітарна допомога, я зразу кажу. Це допомога міста бюджетна, – пояснив Михайло Красовський. – Борошно призначається усім працюючим мешканцям міста Кривого Рогу, комунальних закладів, освітянам, охорони здоров’я, пенсіонерам і переселенцям. Там цілий перелік. Доставка не відбувається, це вони (працівники шкіл та студенти – ред.) самі цим займаються. Отримує представник якоїсь школи. Там є представник виконкому, є списки. Це їх питання. Вони отримують з бюджету (борошно – ред.). Я не знаю, за який кошт відбувається доставка. Вчителів, директорів шкіл та студентів сюда ніхто не запрошував. Це не примусово». 

Зазначимо ще: серед безкоштовних «вантажників» СВОЇ також помітили студентів коледжів, які мають бути на навчанні, і батьків школярів, які навіть виділяють власні авто для перевезення.

І наостанок. За даними міськвиконкому на 27 листопада, криворіжцям роздали 231 тисячу продуктових наборів. Ця допомога буде продовжуватися і надалі, кажуть чиновники. Як ми вже бачимо, зокрема і коштом педагогів та батьків учнів.

Читайте також: як Вілкул молодший виявився самопроголошеним головою вигаданої «військової адміністрації Кривого Рогу».

November 29, 2022

Пошукаємо?