Україна вперше отримала «найдорожчі» ліки для дітей зі спінальною м’язовою атрофією

13 лікарень отримали 150 флаконів препарату Spinraza. Це одна з трьох наявних у світі вакцин для дітей зі СМА. Один флакон коштує понад 100 000 доларів. Ліки українським дітям подарували благодійники. Про це повідомляють у МОЗ. 

Препарат Spinraza застосовується протягом усього життя пацієнта. Існують ще дві вакцини проти СМА: Evrysdi та Zolgensma. Останню вводять до 2-річного віку. Вона здатна зупиниту хворобу назавжди. 

Саме такий укол виграла в лотерею маленька Аліса Шевчик з Кривого Рогу. Батьки дівчинки: рятувальник та медик, збирали пожертви на благодійних ярмарках, але сума у 2 млн доларів була недосяжною. Родині пощастило, щомісяця в світі розігрувався один укол Zolgensma безкоштовно і саме криворіжці виграли у цю лотерею. 

В Україні від СМА страждають понад 200 дітей. Це рідкісне генетичне захворювання, яке спричиняє м’язову слабкість у організмі і з часом приковує пацієнта до інвалідного візка або ліжка. 

СМА – найбільш поширена генетична причина смертності у дітей. За статистикою, хвороба вражає 1-2 немовлят з 10 тисяч новонароджених.

July 5, 2022

Пошукаємо?