В США хочуть навчати українських пілотів літати на американських винищувачах. Як це вплине на війну?

Конгрес США пропонує витрати 100 млн доларів на навчання українських пілотів. Зміни до військового бюджету має ще схвалити Сенат та підписати президент Джо Байден, проте аналітики вже дають прогнози, як американські літаки можуть змінити хід війни. 

F-16 створювався для повітряних боїв. У цьому він схожий з радянським МіГ-29. Проте він легший за Міг та може нести вдвічі більше озброєння. 

За словами представника ВПС України полковника Юрія Ігната, українські військово-повітряні сили мають щонайменше 30 пілотів винищувачів, які знають англійську мову і готові вирушити до США на перенавчання. Крім них, в Америку можуть поїхати техніки, які будуть навчатися обслуговувати ці машини.

«Перший етап – навчання зльоту-посадці, польоту з точки А до точки Б – займе кілька тижнів, але підготовка до повітряного бою, використання ракетного озброєння триватиме близько півроку», – сказав він.

Про постачання в Україну американських літаків поки не йдеться. Однак ще в грудні було відомо, що США збираються зписати 47 винищувачів F-16 та 48 F-15. Така кількість F-16 дозволила б укомплектувати три-чотири українські ескадрильї.

Україна, крім американців, покладає надії на допомогу від шведів. Міністр оборони Олексій Резніков згадував під час інтерв’ю про шведський винищувач JAS-39 Gripen. Він новіший за F-16, але може переносити меншу кількість озброєння – лише 5,3 тонн.

Як літаки класу F-16 вплинуть на війну?

По-перше, літаки необхідні для наступу ЗСУ. Без підтримки авіації нашим військовим буде дуже складно. 

По-друге, вони допоможуть Україні придушити ешелоновану протиповітряну оборону рф. Російська система ППО утворює єдиний контур із сучасних ЗРК далекого, середнього та ближнього радіуса дії. Прорив такої системи – дуже складне завдання, для якого необхідне не лише оснащення літаків, а й спецпідготовка пілотів. Саме такий досвід мають США, американські пілоти відпрацьовували такі завдання кілька поколінь. 

По-третє, суто технічно з американськими літаками Україна могла б легше отримувати інформацію від радарів НАТО. 

Нагадаємо, США погодили передати Україні ще 4 ракетні системи HIMARS.

July 21, 2022

Пошукаємо?