За півтора місяця літа криворіжці скоїли 38 самогубств. Розбираємося в причинах з психологом

С 1 червня по 20 липня у Кривому Розі було скоєно 38 суїцидів. Для порівняння впродовж всієї весни мешканці нашого міста вчинили 43 самогубства.

Спочатку СВОЇ висвітлювали кожен випадок окремо, але зараз вирішили розібратися в причинах масового накладання рук серед громадян. І якщо раніше головним фактором могла бути війна, зараз психологи називають дещо інші тригери. Вливати може навіть спека.

«Аномальна спека влітку супроводжується хвилею самогубств. Таку причину смерті писати не прийнято, але часто суїцид провокує метеорологічна залежність або захворювання нервової системи. Це стосується навіть у людей, які ніколи не зверталися за допомогою до психоневрологічних мед установ», — розповідає психолог Валерій Шиманов.

Спроби пов’язати зростання кількості самогубств з війною нагадує експерту гостру фазу коронавірусу, коли суїциди намагалися обґрунтувати пандемією. Психолог впевнений, що бойові дії впливають, але не є єдиною причиною.

«Ми всі зараз живемо у важкому емоційному стані, стикаємося з безліччю труднощів і проблем. Хтось залишився без роботи, у когось зруйнували житло, хтось втратив близьку людину, хтось розірвав шлюб. Якщо вивчити питання глибше, ми побачимо, що проблеми, які підштовхують людей до самогубства, залишилися ті ж самі. Не виключено, що війна гіперболізувала кількість потрясінь. Як результат ми бачимо те, що називають «хвилею суїцидів»», — доповнює Валерій Шиманов.

Психолог вважає, що з кожної важкої ситуації можна знайти вихід. Проте часто трапляються такі випадки, коли близькі людини, схильної до суїциду, просто не вважають її турботи серйозними. Тому важливо звертатися по професійну підтримку. Зробити це можна як у приватних лікарів, так і центрах соціальної допомоги.

У Кривому Розі працює спеціальний номер психологічної підтримки. Якщо ви відчуваєте себе погано, зверніться до фахівців — 0 800 300 265.

July 21, 2022

Пошукаємо?