Верховна Рада остаточно заборонила стягувати борги за ЖКП під час війни, але лише на певній території

 

Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроєкт про заборону на період дії воєнного стану примусового виконання рішень про стягнення з фізичної особи заборгованості за житлово-комунальні послуги. Таке рішення підтримали 312 народних депутатів.

Документом передбачається, що на період дії воєнного стану на території України забороняється примусове виконання рішень про стягнення з фізичної особи заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Також комуналку можуть не сплачувати підприємства оборонно-промислового комплексу, визначені в порядку, встановленому Кабінетом міністрів України, органи військового управління, з’єднання, військові частини, вищі військові навчальні заклади, військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти, установи та організації, які входять до складу Збройних сил України.

Такі лояльні умови діятимуть не по всій країні, а лише в територіальних громадах, розташованих у районах проведення бойових дій, або які перебувають чи перебували у тимчасовій окупації, чи оточенні. В Криворізькому районі до цього переліку відносять Широківську та Зеленодольську громади.

Також стягування боргів за ЖКП заборонено, якщо воно стосується нерухомого майна, що було пошкоджено або знищено окупантами.

July 27, 2022

Пошукаємо?