Європейське турне Зеленського: перші результати

У Брюсселі Володимир Зеленський закликав Євросоюз ввести санкції проти ракетної та дронної промисловості росії, а також «Росатома». Нагадав, як для ЗСУ важливо отримати літаки. 

«Як зауважив один із лідерів на саміті, мир у Європі буде тоді, коли Україна переможе та вступить до ЄС та НАТО», – підкреслив президент.

До голови Євроради Шарля Мішеля Зеленський звертався на ти. А наприкінці промови назвав представників ЄС друзями.

Шарль Мішель повідомив, що Євросоюз запросив президента України на саміт, щоб ухвалити конкретні рішення щодо передачі зброї.

«Це не просто слова. Ми маємо конкретні рішення для того, щоб надавати технічну допомогу зброєю, щоб відштовхнути загарбника. Ми й надалі направлятимемо допомогу», – заявив Шарль Мішель.

Голова Офісу президента Андрій Єрмак підкреслив, головне досягнення зараз – європейська єдність у підтримці України.

«Більшість підтримує антиросійські санкції, а також трибунал над російськими злочинцями. Питання використання заморожених активів росіян в інтересах України також на порядку денному», – сказав Єрмак.

Він додав, що питання далекобійної зброї та винищувачів для України, схоже, може бути вирішене.

Зауважимо, за словами Зеленського, є позитивні результати його візиту до Лондона, однак деталі поки не розкривають.

Британський прем’єр Ріші Сунак заявив про розширення програми навчання українських військових до морпіхів та пілотів. За його словами, підготовка з управління літака може тривати три роки.

Міністр оборони Великобританії теж виключив відправку Україні літаків найближчим часом, заявивши, що це буде все одно, що «перейти з велосипеда в команду Формули-1».

«З винищувачем приходить екіпаж боксу. У команді Формули-1 без піт-екіпажу ви не можете завести машину, і вона, звичайно, не може проїхати більш як вісім кіл… Якщо дасте Тайфун, вам доведеться дати цілу купу людей», – сказав Бен Уоллес.

Він додав, що ці речі не будуть наступного тижня, місяця чи, можливо, навіть через 6 місяців.

У Британії на озброєнні є літаки «Тайфун» та F-35. У ЗМІ повідомляють, що українські військові навчатимуться саме на «Тайфунах».

Є ще один нюанс щодо можливої передачі винищувачів Україні. Британії необхідно буде отримати дозвіл на це від Італії, Іспанії та Німеччини. Або ж у США, якщо мова йтиме про F-35.

 

February 9, 2023

Пошукаємо?