Зі скандалом та криками: у Кривому Розі голосували за перейменування вулиць Металургійного району

У Металургійному районі зі скандалом та криками обговорили перейменування вулиць Металургійного району. Картки для голосування отримали 217 криворіжців, які сподівалися вирішити долю нових назв. Але все вийшло трохи інакше.

Вулицю Рокосовського (радянський воєначальник) поки що вирішено перейменувати на честь віцепрезидента Ічкерії Вахи Арсанова. Його вбили російські окупанти під час другої Чеченської війни. Криворіжці залишилися невдоволеними, вони наполягали на назві Козацька. За перейменування на честь Арсанова віддали лише 85 голосів. Якщо комісія піде людям на зустріч, рішення можуть змінити, проте надії на це мало.

Ще одне бурхливе обговорення викликала вулиця Єсеніна. Люди пропонували не прив’язувати назву до історичних осіб чи подій. У якості ідей висувалися топоніми Різдвяна або Фестивальна, оскільки вулицю часто прикрашають до головних свят. Комісія не прислухалася до цього та назвала вулицю на честь першого президента Чеченської Республіки Ічкерія — Джохара Дудаєва.

Вулиця Сальська (російське місто) буде мати ім’я домовласника Павла Ямчитського. Таке рішення людей також обурило. Місцева жителька просила перейменувати вулицю на честь загиблого воїна Павлушина. Секретар комісії відмовився голосувати за пропозицію, тому що її треба було подати до 30 числа. Свої голоси за Ямчитського віддали 106 людей.

Головною радістю криворіжців стало перейменування вулиці Хабаровська (російське місто). Відтепер вона матиме ім’я тренера Ігоря Новицького. Рішення ухвалили 139 голосами.

Вулицю Саратовську (російське місто) перейменували на Лемківську без бурхливого обговорення. Загалом 140 голосів.

Вулиця Цимлянська (російське місто ) матиме назву однієї з популярних у Кривому Розі професій — Прокатників. «За» проголосували 150 людей.

Читайте також: один з парків Кривого Рогу намагаються перейменувати на честь померлого мера Павлова

August 31, 2022

Пошукаємо?