Зниклі «гуманітарка», зерно та псевдоволонтери: що закидають ексголові Дніпропетровської ОВА Резніченку 

У Дніпрі відбулося виїзне засідання тимчасової слідчої комісії Верховної Ради стосовно діяльності Дніпропетровської ОВА за часів Валентина Резніченка. У центрі розслідування – можливі порушення законодавства по гуманітарці та неефективне використання держмайна.

Загублена «гуманітарка»

Заступниця голови ОВА Ольга Горб відхрестилася від гуманітарної допомоги, яку отримувала область. На відміну від інших регіонів, де саме військова адміністрація є отримувачем «гуманітарки», адміністрація у Дніпрі лише:

  • спілкувалася з міжнародними і територіальними донорами;
  • отримувала заявки від громад про потреби;
  • направляла отриману допомогу громадам.

За словами чиновниці, залізницею область отримала 166 вагонів гумдопомоги. Водночас за даними «Укрзалізниці», на Дніпропетровщину було відправлено 1000 вагонів. Чому така велика різниця між даними, мають з’ясувати правоохоронці.

За словами нардепа з ТСК Павла Фролова, жоден керівник ОВА не може дати відповідь, де знаходяться 90% вантажів: «ні обліку, ні контролю, ні актів».

Також область отримала 423 вантажі гумдопомоги автомобільним транспортом, у тому числі близько 100 машин.

«16 травня ОВА отримала авто Toyota Hilux. 12 травня через пункт пропуску Ужгород надійшла матеріальна допомога на адресу Дніпропетровської ОВА Toyota Land Cruiser 200. 5 травня через пункт пропуску Ягодин до Дніпропетровської ОВА оформили матеріальну допомогу 700 кг бронежилетів. Яким чином, на підставі чого ОВА була отримувачем матеріальної допомоги, яка належати до товарів військового призначення? Взагалі таке не могло відбуватися. І я впевнений, що ці бронежилети потім через інтернет продавалися фізичним особам», – заявив заступник голови ТСК Сергій Вельможний.

Загублене зерно

На початку повномасштабного вторгнення на Дніпропетровщині накопичилися вагони з зерном. Адже проїзд був закритий через бойові дії.

Як розповів Сергій Козир, голова ОВА Резніченко видав розпорядження примусово вилучити зерно, хоча не мав таких повноважень. Рішення про відчуження може ухвалити лише військове командування.

«Є відповідь від представника ЗСУ генерала Валерія Залужного, де, цитую, «керівництво не брало участі у підготовці проєктів наказів Дніпропетровської ОВА з приводу примусового відчуження майна», – зазначив Козир.

Мова йде про 221 вагон з зерном. «Придніпровська залізниця» передала фірмі «Дніпромлин» майно через прокладку ТОВ «Міська залізнична вітка». Однак «Дніпромлин» та залізничники не підписали акти прийняття-передачі зерна.

Коли зерно почали повертати власникам, адвокат ТОВ «ЛНЗ Агро трейд», ТОВ «ЛНЗ Експорт», ПрАТ «Лебединський Насіннєвий Завод» зазначила, що не повернуто 20% по кожному вагону. За її словами, у її партнерів у всіх вагонах теж бракує 20% зерна. Вона додала, що «Дніпромлин» не надав жодних документів, де було б зазначено, яку вагу вантажів вони («Дніпромлин») прийняли.

Зазначається, що бенефіціаром ТОВ «ДМК» «Дніпромлин» є Максим Романенко, колишній секретар Дніпропетровської міської ради, керівник Криворізької місцевої міської організації партії «ОПЗЖ».

Загублені псевдоволонтери

У 2022 році в області видали понад 1000 дозволів на виїзд через систему «Шлях» (дозволяє виїхати за кордон військовозобов’язаним чоловікам, які займаються волонтерством – ред.).

Скористалися «Шляхом» 725 осіб, з них понад 100 не випустили з країни прикордонники. Адже «волонтери» не могли пояснити, куди вони їдуть та з якою метою. 53 людини, які виїхали, так і не повернулися.

Ми вже писали, що таким чином дозвіл отримав віцемер Кривого Рогу Євген Удод. Чиновник виїжджав з країни 5 разів, але жодного разу не декларував «гуманітарку».

Висновок ТСК

Один з членів ТСК вважає, що Резніченку необхідно обрати запобіжний захід. Крім того, правоохоронці мають зосередитися не тільки на ексголові, а й усьому керівництву ОВА.

Читайте також: від фітнес-тренерки до будівельника доріг, як Валентин Резніченко віддавав бюджетні мільярди своїй подрузі.

February 14, 2023

Пошукаємо?