ЗСУ просуваються вперед на Бахмутському напрямку. Як виглядає лінія фронту зараз?

13 травня підрозділи Сил оборони мають успіхи на Бахмутському напрямку. Захисники посунулися вперед ще на 300 метрів. Про це заявив речник Східного угруповання військ ЗСУ полковник Сергій Череватий.

Відбулося 40 бойових зіткнень. Українські воїни ліквідували 127 окупантів, ще 71 поранили, а 10 взяли у полон.

Захисники знищили 3 ворожі танки, 2 станції РЕБ, 5 гармат та стільки ж БПЛА, а ще 8 польових складів із боєприпасами та протитанковий комплекс окупантів.

Те, що оборонна операція на Бахмутському напрямку продовжується та має успіхи, підтвердив командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський:

«Наші воїни рухаються вперед на деяких ділянках фронту, а ворог втрачає техніку та живу силу».

13 травня британська розвідка повідомила, що підрозділи 72-ї окремої мотострілецької бригади рф хаотично відійшли зі своїх позицій на південному фланзі Бахмутського напрямку. Для росії ця ділянка фронту мала тактичне значення, оскільки це плацдарм на західній стороні каналу Донецьк-Донбас.

Водночас розвідка наголошує, що 72 бригада, яка є частиною російського 3-го армійського корпусу, була обмежено готова до боїв. Її перекидання на фронт свідчить про проблеми в російській армії.

«Її розгортання в такому вимогливому та оперативно важливому секторі підкреслює серйозну нестачу в Росії надійних бойових підрозділів», – йдеться у повідомленні.

В американському Інституті вивчення війни також вважають, що ЗСУ досягли успіхів на північний захід від Бахмута в локальних контратаках.

Офіцер резерву Армії оборони Ізраїлю ЦАХАЛ Віктор Верцнер у коментарі Radio NV зазначив, можливо, ситуація в Бахмуті наближається до переламу на користь України.

«Ще рано про це говорити, але таке враження є, тому що українські війська контратакують на флангах і це створює певні проблеми для російських загарбників в центрі Бахмута», – розповів Віктор Верцнер.

Тим часом 24-а окрема механізована бригада імені короля Данила показали фото Бахмута станом на 13 травня.

«Вам може здатися, що це туман. Але ні. Це задимлення від пожеж та димових снарядів, які використовує ворог у відчайдушних спробах прорвати нашу оборону».
May 13, 2023

Пошукаємо?