Крадій-привид: перед носом у кишенькових гвардійців Вілкулів загадково зник пам’ятник

Про загадкове зникнення пам’ятника першому меру Кривого Рогу Корнію Речмидилу стало відомо наприкінці лютого. Новину опублікувала ГО «Криворізька асоціація учасників бойових дій та учасників АТО», яка і має причетність до встановлення монумента біля міськради до 30-річниці Незалежності України.

Територію міської ради охороняє Муніципальна гвардія, на утримання якої щороку виділяються десятки мільйонів гривень з міського бюджету. Як правило, до чергування там залучено багато комунальних охоронців. У ЗМІ їх називають вілкулівськими тітушками.

Тож, як на очах у гвардійців міг бути непомітно демонтований пам’ятник, невідомо. Представники ГО «Криворізька асоціація учасників бойових дій і учасників АТО» відправили до мерії інформаційний запит, у якому вимагають чиновників пояснити, як таке могло статися. Окрім того, громадськість цікавить, чи було рішення міської ради, яке дозволяє демонтаж монумента.

Зазначимо, Корній Речмидило – перший депутат і мер Кривого Рогу, який у 1917 році підняв над містом український прапор. Згодом його вбили більшовики, скинувши тіло у шурф однієї з виведених з експлуатації криворізьких шахт.

Корній Речмидило був курінним отаманом Вільного козацтва Криворіжжя, а також членом правління профспілкового об’єднання «Горнотруд».

March 2, 2023

Пошукаємо?