Масляні обігрівачі подорожчали в чотири рази. А що там з іншими моделями? Дослідили недоліки, переваги та ціни найпопулярніших обігрівачів

Попереду в криворіжців найхолодніший опалювальний сезон за часи незалежності. Як вже писали СВОЇ, температура в оселях буде від 17 до 18 градусів, що приблизно на чотири градуси нижче норми. Окрім того, радіатори у квартирах потеплішають пізніше, ніж зазвичай.

Ціни на нові масляні обігрівачі вже зросли у чотири рази. А кількість замовлень помножилась на 100 у порівнянні з минулим роком. Електричні конвектори подорожчали в півтора раза, а попит на них зріс удесятеро.

СВОЇ проаналізували найактуальніші типи обігрівачів та готові все розповісти. Для зручності ми дивилися ціни не лише на нові моделі, а й на вживані.

Керамічні панелі
Це компактний, безпечний та ефективний пристрій. Головне — керамічні панелі не споживають багато електроенергії.

Перевагою панелей є подвійний тип обігріву. Тобто вони нагрівають навколишні предмети навколо, а ті, своєю чергою, вже передають тепло повітрю. Окрім того, керамічні обігрівачі не перепалюють кисень. Вони роблять повітря м’яким і зручним, тому їх можна л використовувати в дитячих кімнатах.

Серед недоліків керамічних пристроїв — їхня крихкість. Також для обігріву великого приміщення часто не вистачає потужності керамічного обігрівача, тому він застосовується як додаткове джерело обігріву.

Ціни у Кривому Розі стартують від 1 535 гривень

Масляні радіатори
Набираючи температуру від електричних елементів, масло передає тепло зовнішній панелі та прогріває повітря кімнати. Потужність таких обігрівачів становить у середньому 1.5-2 кВт.

Які переваги масляного обігрівача
— Масляний обігрівач не випалює кисень. Він працює при температурі до 60 градусів за Цельсієм і зовсім не сушить повітря.
— Пожежна безпека. Сучасні моделі масляних конвекторів обов’язково оснащені таймером та терморегулятором. Це дозволяє не побоюватися перегріву і дає відчутний бонус в економії електроенергії.
— Мобільність. Як правило, масляний конвектор базово оснащений спеціальними коліщатками, тому його дуже просто переміщати з однієї кімнати в іншу.

Недоліки масляного радіатора
— Для його максимального нагріву потрібен певний час.
— Через високу температуру обігрівач не підходить для кімнат, де перебувають діти
— Значне енергоспоживання.

Ціни у Кривому Розі стартують від 4 300 гривень

Звичайні кондиціонери

Серед переваг інверторних кондиціонерів:
— Екологічність, робота приладу абсолютно нешкідлива для людини та навколишнього середовища.
— Високий коефіцієнт корисної дії, тобто продуктивність. Використовуючи 1 кВт електрики, такі обігрівачі надають у середньому 3-5 кВт теплової енергії. Це більш ніж вигідно з погляду витрат на опалення.
— Підтримка створеного мікроклімату. Як тільки потрібну температуру повітря в приміщенні буде досягнуто, кондиціонер перейде в підтримувальний режим.

Недоліки інверторних кондиціонерів
— Досить висока вартість
— Складність під час монтажу, а отже висока вартість установки та обслуговування.
— Кондиціонер є складним електронним пристроєм. Тому ймовірні перепади напруги погано впливають на його електроніку.

Ціни у Кривому Розі стартують від 6-7 тисяч гривень в залежності від моделі

Електричні конвектори
Вони можуть повноцінно виконувати функцію основного опалення. Повітря проходить через нагрівальні елементи всередині електричного конвектора, тепле підіймається вгору, а холодне – опускається. Таким чином і відбувається прогрівання всього приміщення.

Серед переваг електричних конвекторів:
Невелика вага, обігрівач можна легко переміщати.
Простота монтажу, встановити електричний конвектор у своєму будинку можна навіть самостійно.
Конвектори оснащені обмежувачем. Їх можна залишати постійно підключеними до мережі.

Головні недоліки — значне споживання електроенергії та сухе повітря.

Ціни у Кривому Розі стартують від 2 000 гривень

Тепловентилятори/дуйки
Поширює тепло в приміщенні за допомогою розігрітої спіралі та вентилятора. Потужність таких приладів становить середньому 2-2.5 кВт.

Перевагами дуйок є:
— Простота використання.
— Безпека, ці обігрівальні пристрої мають захист від перегріву, а також автоматично вимикаються під час перекидання.

Проте дуйки досить шумні під час роботи. У разі потрапляння пилу на спіраль, виділяють неприємний запах. Цей вид обігрівачів найсильніше сушить повітря.

Ціни у Кривому Розі стартують від 650 гривень.

August 31, 2022

Пошукаємо?