На одній й ті ж граблі: у Покровському районі закупили м’ясо за цінами, які значно перевищують ринкові?

Відділ освіти виконкому Покровської районної в місті ради замовив у фірми «МПС-С» м’яса на трохи більше 1,7 млн грн. Про угоду пише видання «Наші гроші. Регіон», посилаючись на Prozorro. Компанія була єдиним учасником торгів, а її очільника пов’язують з криворізьким нардепом Володимиром Захарченком.

Для навчальних закладів району освітяни замовили 10,5 тонн м’яса: 6 тонн курячого філе за ціною 159 грн за кг, 4 тонни свинини за 160 грн за кг і 0,5 тонни яловичини по 215 грн за кг. Строк дії договору, протягом якого ТОВка має поставляти товар – до 29 вересня 2023 року.

Журналісти провели моніторинг вартості м’яса на інших закупівлях. Він показав ймовірне завищення цін по закупівлі для криворізьких освітян, порівняно з іншими. Наприклад, лікарня №9 у Дніпрі купує філе куряче охолоджене за 119 грн за кг, Національний інститут раку придбав яловичину по 169 грн за кг, а Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни замовив свинину за ціною 125 грн за кг.

Фірма «МПС-С» була єдиним учасником закупівлі. Гадаємо, це може бути пов’язано з тендерними вимогами замовника – купою довідок і низкою сертифікатів системи управління безпечністю харчових продуктів, експертних висновків та актів Держпродспоживслужби.

Компанія надала експертні висновки Кіровоградської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Замовником експертних висновків виступив ФОП Олександр Кравченко з Кропивницького.

А для транспортування м’яса «МПС-С» планує залучити два автомобілі – Opel Movano та Renault Master, власником яких є Володимир Постернак. «Наші гроші. Регіон» стверджують, що ці висновки вже могли фігурували в тендерних документах інших учасників по інших закупівлях, наприклад на тендері Авіаколеджа.

Нагадаємо, що раніше ми вже писали, як у Покровському районі закупили соки з націнкою та «золоту полуничку» теж у фірми «МПС-С».

April 12, 2023

Пошукаємо?