Окупанти бережуть ракети. Повітряне командування пояснило, нащо росіянам іранські дрони

В Україні поменшало ракетних ударів від росіян. Замість них окупанти використовують іранські дрони-камікадзе.

Така статистика не свідчить про те, що в загарбників закінчилися ракети. Вони ще є й у доволі великій кількості. Ймовірно, рф береже їх для ударів по українській критичній інфраструктурі. Так вважає спікер Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Головна перевага безпілотників — низька ціна. Коштують вони до 20 тисяч доларів, що економить для росії багато коштів.

«Безумовно Росія вже перестала використовувати свої високоточні ракети, такі як “Калібр”, “Іскандер”, Х-101. Ці ракети мають бойову частину близько 400 кг і більше й коштують мільйони доларів. “Калібр” — близько шести мільйонів, Х-101 — від 11 до 13 мільйонів», — зазначив Ігнат.

Дрон-камікадзе «Шахід 136» має бойову частину в п’ять разів менше — близько 40 кілограмів. Проте й такою зброєю ворогу інколи вдається досягти успіху.

«Це фактично як артилерійський снаряд. Дальність — суперечлива, навряд чи двохсоткілограмовий дрон може подолати відстань 2500 км», — додав речник Повітряних сил.

Юрій Ігнат також повідомив, що використання іранських дронів – новий виклик для українських захисників, але вони вчаться їх збивати. Застосовується різне озброєння: і стрілецьку зброю, і кулемети, і зенітні установки, і зенітні ракети, перспективно застосовувати і засоби радіоелектронної боротьби.

«Всі методи зараз вивчаються, щоб більш ефективно відпрацьовувати по цих БПЛА. Тому що 8 з 10 вдруге вже було збито. Противник це врахував і використовує нові тактичні прийоми, а ми – нові методи протидії. Загроза є, але ціль збивається. 120 кілометрів швидкість, висота невелика, потрібен досвід», — запевнив речник.

Читайте також: сильні та слабкі сторони іранських дронів — аналітика СВОЇХ

September 26, 2022

Пошукаємо?