Окупанти перекидають у Херсон нові підрозділи та готують вулиці до оборони, – Буданов

Інформацію про евакуацію військ з правого берега та «здачу» Херсона начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов назвав російською інформаційною операцією та маніпуляцією. 

За словами Кирила Буданова, росіяни зараз виводять Промсвязьбанк та інші фінансові структури, які туди завезли. Так звану окупаційну владу, всіх неходячих, вивозять важко поранених, намагаються якнайшвидше виписувати з лікарень тих, хто може ходити і проводять інформаційну кампанію «ми дбаємо про людей».

«Тобто створюють ілюзію того, що все пропало. А разом з тим вони навпаки заводять туди нові військові підрозділи та готують вулиці міста до оборони», – каже Кирило Буданов.

Якщо ЗСУ відновить контроль над Каховською дамбою, яка залишається єдиною транспортною артерією, що повноцінно функціонує, окупантам доведеться дуже швидко ухвалювати рішення. Або дуже-дуже швидко відходити з Херсона, або повторити долю Захисників Маріуполя та опинитися в оточенні.

«Вони готують підґрунтя, щоб, якщо буде потрібно, дуже швидко звідти вийти. Проте вони не готуються до виходу зараз, вони готуються до оборони», – підкреслив Буданов.

Не виключено, що окупанти спробують підірвати каховську дамбу. Вибухівку в неї заклали ще весною. Проте її замало, аби знищити дамбу повністю. Тобто росіяни можуть вивести з ладу шлюзову частину та машинні зали. Дамба стане непридатною до використання за призначенням, але збережеться Північнокримський канал (вода в Крим), частково буде розлив води, що ускладнить просування ЗСУ.

Малоймовірним є повний підрив дамби: «Якщо запустять зараз всі ракети, що є, закладуть купу вибухівки, якось спробують це зробити – що вони отримають? Вони отримають суцільне затоплення лівобережжя Херсонщини. Вони втратять навіть теоретично можливість подачі води в Північнокримський канал, в Крим, поки не відбудуємо дамбу, а на це піде дуже багато часу. Це буде нереально зробити. І найцікавіше – вони знищать змогу на існування Запорізької атомної електростанції, тому що цей об’єкт нерозривно з нею пов’язаний. Ну, і звичайно, вони ускладнять нам просування на певний проміжок часу. І це, до речі, не дуже уже й великий проміжок часу, десь близько двох тижнів буде. Але вони будуть змушені відступити прямо до Криму», – зауважив Буданов.

Головний розвідник додав, що вірить в те, що ЗСУ звільнять Херсон до кінця року.

Читайте також: Прогнози ГУР, коли та як закінчиться війна.

October 24, 2022

Пошукаємо?