Сенат США затвердив виділення 40 мільярдів доларів для України

Пакет допомоги схвалено 86 голосами «за», проти висловилися 11 сенаторів. Наразі законопроєкт підпише президент Джо Байден.

Сума передбачає майже 20 мільярдів доларів на озброєння. Сюди входить 6 мільярдів прямої допомоги з безпеки та 9 мільярдів на поповнення складів зброї, яка спрямовується Пентагоном Україні.

У пакеті вказано 4 мільярди доларів для України та інших країн, на які впливає війна, для допомоги із закупівлі зброї. 8,8 мільярда передбачено нам економічну підтримку України. Також кошти виділяються на відновлення роботи посольства США, документування військових злочинів та заходи щодо запобігання витоку ядерного палива.

Нагадаємо, представник Міноборони США Джон Кірбі заявляв, що якщо не виділити нові кошти, Пентагону не вистачить грошей для постачання зброї в Україну вже до третього тижня травня.

Палата представників ухвалила законопроєкт 11 травня. 13 травня лідери демократів та республіканців намагалися домовитися про прискорене ухвалення цього законопроєкту в Сенаті, але їм завадив республіканець Ренд Пол. Він вимагав включити до законопроєкту норму про призначення спеціального федерального наглядового органу, який би стежив за використанням цих коштів.

May 19, 2022

Пошукаємо?