У Кривому Розі перевіряють укриття для школярів. Яким воно має бути?

З початку червня перевірили підвальні приміщення більше 50 шкіл, інспекцію планують завершити до кінця липня. Про це розповів начальник відділу цивільного захисту Криворізького районного управління служби з надзвичайних ситуацій України у Дніпропетровській області Олександр Нападайло. 

За словами Олександра Нападайла, в деяких школах Кривого Рогу немає навіть підвалу, тому зараз шукають будівлі поруч з закладами освіти, які можна використовувати в захисті. Вони мають бути на відстані не більше 100 метрів від школи.

Рятувальники обстежують підвальні та цокольні приміщення, аби зрозуміти чи можливо їх використовувати і поставити на облік.

Найпростіше укриття має захищати дітей та персонал школи від артилерійський снарядів, вибухової хвилі та уламків. Це можуть бути підвальні приміщення, що мають кам’яні конструкції, залізнобетоні перекриття. 

В укриттях, які розраховані на понад 50 осіб, має бути два виходи. Всередині – місця для сидіння, туалет, вентиляція. Людина в такому приміщенні має поміщатися у повний зріст. 

Після того, як школа обладнає найпростіше укриття, буде розглядатися питання щодо офлайн і онлайн навчання дітей. Також будуть вирішувати, чи працюватиме школа у декілька змін. 

Читайте також: рекомендації Міністерства освіти і науки щодо нового навчального року.

July 11, 2022

Пошукаємо?