На «нулі»: як живе північ Херсонської області під час війни (фоторепортаж)

Редакція СВОЇХ продовжує досліджувати життя на прифронтових територіях неподалік Кривого Рогу. Цього разу ми на Херсонщині, тому слово «прифронтові» — не зовсім коректне. Виходячи з військових міркувань, у тексті ми не називатимемо конкретні міста, села чи селища. Можемо лише сказати, що вдень постріли артилерії тут чутно чи не щохвилини. А вночі ситуація ще складніша.

Наприклад, цей населений пункт знаходиться за півтора кілометри від позицій росіян. У березні він був під окупацією, але на початку квітня наші вибили звідси ворога та повернули до села український прапор. Із 500 мешканців тут зараз живуть 15-20. Поки що люди бояться повертатися у свої будинки. А декому й повертатися нікуди.

Багато людей залишили свої будинки ще на початку вторгнення рф, але деякі все ж таки залишилися. На підконтрольній Україні території мешканці продовжують вирощувати худобу та підгодовують наших військових.

А в цьому клубі базувалися росіяни під час окупації. Те, що ці свині залишили після себе, навіть «безладом» назвати — просто комплімент.

Під час поїздки нам вдалося потрапити на передову до наших бійців. Разом із волонтером Дмитром Гайдаром (позивний «Камікадзе») ми привезли гуманітарну допомогу та засоби індивідуального захисту. Незважаючи на регулярні обстріли, настрій у військових бойовий. Передають привіт  близьким та друзям, чекають швидкої зустрічі та бажають усім своїм побратимам лише перемоги.

Сам волонтер до війни мав власне СТО. А з початком вторгнення ерефії «Камікадзе» став евакуювати людей із зони бойових дій та розвозити гуманітарку. На його рахунку понад 100 врятованих життів.

Говорить, свої ресурси для допомоги армії давно вичерпані. Наразі волонтерство живе пожертвуваннями простих людей, але є дві проблеми. На четвертий місяць війни донатів поменшало, а шукати потрібні речі дедалі складніше. Але Дмитро не здається і не збирається зупинятися.

Під час зйомки розпочинається обстріл. Росіяни б’ють в те місце, де ми знаходимося, а також у райони Зеленодольської та Апостолівської громад. Доводиться терміново евакуюватись. Але коли ЗСУ посунуть окупантів, ми обов’язково повернемося до Херсонщини.

Читайте також: редакція СВОЇХ у Зеленодольській громаді

Читайте також: редакція СВОЇХ у Харкові

Читайте також: редакція СВОЇХ у Мар’янському

June 15, 2022

Пошукаємо?